Bunu okuyorsunuz:
Evde Kaldığımız Günlerde Tanışmanız Gereken Bir Sepya İmzası: Pürtelaş

Evde Kaldığımız Günlerde Tanışmanız Gereken Bir Sepya İmzası: Pürtelaş

sepya

Bazen pek ünlü çalma listelerinde ismine denk geldiğimiz, alternatif müziğinin yeni ismi Sepya, vokalde Huner Alemdar, gitarda Ozan Kınasakal, bas gitarda Mert Kobaş, klavyede Burak Erensoy ve davulda Filip Tokgöz’den oluşuyor. Sepya yeni şarkıları Pürtelaş ile karşınızda.

 

Her Şeyin Başlangıcı

Müzik hayatına 2018 sonbaharında “Senin Gibi” parçasıyla giriş yapan grup, kendi kitlesini geliştirerek çoğu kişinin takdirini kazandı. Başarılı bir sound, enerjik bir melodiye sahip sözler ile herkese “başarılı bir grup mu doğuyor” sorusunu akla getirdi. İlk çalışmaları olmasına rağmen bunu kliplendirmeleri ise gerçekten bir cesaret işi. Yeni bir iş, yeni duygular ve herkesin gözünde ilk çalışmanız; ona göre eleştirileceksiniz… Lakin Sepya, bu güveninin sonucunu alıyor ve herkesin takdirini kazandığı bir klibe imza atıyor. Açık konuşmak gerekirse çoğu tanınan grup bile böyle bir işe imza atamayabiliyor zaman  zaman.

 

 

Grubun ikinci şarkısı ise “Kadıköy Rıhtımı” oldu. İlk şarkıda yakaladıkları başarılı sound ve biraz daha melankolik sözlerin karışımı olan bu şarkıya da klip gecikmedi elbette. Bu sefer klipte kendilerine yer veren grup, çok geçmeden Kadıköy Rıhtımı ile beraber ünlü playlistlerde ismini daha çok göstermeye başladı.

 

 

Kısa Bir Ara…

Kadıköy Rıhtımı’ndan sonra müzik yolculuğuna 10 ay gibi kısa bir süre ara veren grup, “Ne Karanlık Ne Aydınlık” şarkısıyla tekrar sevenleriyle buluştu. Enerjik bir sound, kaykaylı gençlerin uçuştuğu güpgüzel bir kliple aradaki özlemi hemencecik kapattı desek yeridir. Benim içinde yeri çok ayrı olan Ne Karanlık Ne Aydınlık hepimizin üzerinde güzel bir hava bıraktı.

 

 

Ve tabii.. Bu evde kaldığımız günlerin en başında son şarkıları “Pürtelaş”’ı yayınlayan grup, buna evden istisnaiden lyrics bir videoda paylaştı. Pürtelaş’ı aylar öncesinde Huner sayesinde dinleyip, “abi bunu çıkarın hemen” diye darlamıştım. Kendilerine has bir sesi var bu grubun, ne eksik ne fazla.

 

 

Bugünlere değinecek olursak sosyal medya sayesinde öğrendik ki Ne Karanlık Ne Aydınlık için bir ev versiyonu video geliyormuş… Evde olsalar bile üretiyorlar ya, çok mutlu ediyor beni.

 
Sepya’yı sosyal medyadan takip etmek için tıklayın.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0