Bunu okuyorsunuz:
Yerli Müzik Sahnesinde Hepimizi Heyecanlandıran Yeni Bir İsim “Lin Pesto”

Yerli Müzik Sahnesinde Hepimizi Heyecanlandıran Yeni Bir İsim “Lin Pesto”

Bir kaç ay önce internette görmeye başladığımız bir isim oldu Lin Pesto. Ortamlarda “abi Lin Pesto’yu dinledin mi ya?” cümlesi geçmeden oturamaz olduk. Peki kimdir? Ne yapar? Neden bayıldık?

Kendisi henüz anonimliğini korumak isteyen Ankara’da yaşayan bir müzisyen. Youtube kanalına yüklediği coverlar ile adını sıkça duyurmaya başladı bile. Geçenlerde Cem Yılmaz’ın Lin Pesto güzellediği tweeti ile de dinleyenleri fazlasıyla arttı. Önce Bahar Candan’ın “Dondurma Gibisin” isimli şarkısına (evet doğru okudunuz) yaptığı cover ile başladı. Şarkıya olan ön yargılarınızı bir kenara bırakıp mutlaka dinlemelisiniz çünkü diğer coverlarına göre en “pop” olan parça bu olsa da, güzelliğiyle şaşırtıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=6CYzqfL-DeY

Daha sonra Bülent Ersoy, Seda Sayan, Ajda Pekkan ve Yıldız Tilbe gibi isimlerin parçalarını düzenleyerek devam etti. Ama nasıl düzenleme! 90’larda belki hepimizin bir şekilde dinlediği ama şu an çoğumuzun playlistine ekleyemeceği şarkıları, loop’a atmalık hale getirmiş Lin Pesto. Özellikle Bülent Ersoy – Yananı Görür Allah coverının garip bir etkisi var. İlk önce hafif bir saçma geliyor. Sonra replay yapa yapa diyorsunuz ki “bu şarkı en başında böyle yapılmalıymış.” Ayrıca şarkılar kadar video klipler de fazlasıyla ilgi çekiyor.

Ülkemizde synth-pop yaygın olmadığı için dikkat çekici ve farklı geliyor. Bu farklılık az sayıda olunca da, birbirlerine benzetmemek elde değil tabii. Evet Jakuzi’den bahsediyoruz. Dinlediğinizde siz de Jakuzi esintilerini yakalayacaksınız eminiz.

Velhasıl, Lin Pesto‘yu bundan sonra buralarda çok daha fazla duyacağız, okuyacağız, takip edeceğiz. İnanıyoruz ki bizi heyecanlandırmaya devam edecek.

https://www.youtube.com/watch?v=-ug8VJPMYuY

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0