Bunu okuyorsunuz:
Yerli Sahnede Yeni Heyecan! Soho X İlk Albümü “Yıkma”yı Yayınladı

Yerli Sahnede Yeni Heyecan! Soho X İlk Albümü “Yıkma”yı Yayınladı

soho x, yıkma

Geçtiğimiz günlerde “Yıkma” isimli albümlerini yayınlayan “Soho X”in adını henüz duymadıysanız alışmalısınız çünkü bundan sonra onları epey duyacağız, konuşacağız gibi duruyor. Peki kim bu Soho X?

Müzik dünyasında geçmişleri olsa da bu isimle yeni adım atan bir grup kendileri. İlk olarak Engin Özen ve Batu Şişmanoğlu‘nun beste üretimi ile başladılar müziğe. Zamanla Edenay Taşçı ile rock ve alternatif müziğe yönelip “Duvardan Duvara” ismi ile yollarına devam ettiler. Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde “Söylesene” ve “Yak Gemileri” adında iki parça yayınlayarak çeşitli mekanlarda konserler verdiler. Daha sonra yerli elektronik pop müzikte yeni bir tarz ve sound oluşturma isteği ile Volga Tamöz’ün asistanı olan Burak Ayaz ile çalışmalara başlayarak müzik yapmaya devam ettiler ve şimdi buradalar.

Vokallerini Engin Özen‘in seslendirdiği, aranjelerini Erdenay Taşçı ve Burak Ayaz‘ın yaptığı, ritim çalışmalarını Batu Şişmanoğlu‘nun üstlendiği ve stüdyo çalışmalarında Burak Ayaz‘ı gördüğümüz Soho X ilk albümleri olan “Yıkma” ile karşımızda. Volga Tamöz prodüktörlüğünde kaydedilen ve Yazz Müzik etiketi ile yayınlanan albümde 5 şarkı bulunuyor.  Yaptıkları müziği de alternatif pop olarak adlandırabiliriz. Fakat yerli sahnede farklı bir yerde durdukları tartışılmaz. “Yıkma” şimdilik Apple Music platformunda ve iTunes’da Exclusive olarak yer alacak. Önümüzdeki ay ise tüm dijital platformlardan dinleyebileceğiz.

Albümün ilk video klibi ise Sühan Kemikçioğlu ve Yiğit Karakuş tarafından albümle aynı adı taşıyan “Yıkma” isimli parçaya çekildi. Klibi izlemek için aşağı alalım:

https://www.youtube.com/watch?v=ljwaNqEW2W0

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0