Bunu okuyorsunuz:
Kadınlar Gününde Alternatif Müziğin Hanımefendileri İle Zorlu’daydık

Kadınlar Gününde Alternatif Müziğin Hanımefendileri İle Zorlu’daydık

8 Mart Kadınlar Gününde 4 güzel kadın Zorlu PSM Studio’da sahnedeydi. Biz de oradaydık ve büyülenerek döndüğümüz bu konserle ilgili sizlere bir şeyler anlatmaya geldik.

Sahne ilk olarak Merve Çalkan‘ındı. Güler yüzlü genç yetenek yüreğimize dokunan şarkılarını bir bir söyledi. Orada onu ilk kez dinleyenler var mıydı bilmiyorum ama, ilk kez dinleyenleri daha da etkileyecek bir canlı performans sergiledi. Sanatçı alışkın olduğumuz akustik kayıtlardan farklı olarak elektrikli altyapılarıyla Gözlerin, Yanılır, Uykudan, Beni Bu Güllerle Ağlatamazsın gibi sevdiğimiz şarkılarını seslendirdi.

Sahnede yerini ikinci olarak Sedef Sebüktekin aldı. İlk kez canlı performansına şahit olduğum Sebüktekin, oldukça güler yüzlü ve enerjikti. Bir çoğumuzun coverlarıyla tanıdığı güzel sanatçı, bu kez hepimizin bildiği Britney Spears’ın Toxic şarkısını sahnede tekrar uyarladı ve hepimizi söylemeye davet etti. Üstelik tek dinlemeye doyamadığımız Can Ozan‘la Kendini Sever şarkısını söyleyerek hepimizi mutlu etti. Bizlere de bir sürprizi de vardı kendisinin. Bul Beni şarkısını Deniz Tekin ile birlikte söylediler, oldukça sürprizli ve keyifli bir performanstı açıkçası.

Selin Sümbültepe yakında çıkarmayı planladığı albümünden çok güzel şarkılarla çıktı sahneye ve o farklı sesiyle izleyenleri etkilemeyi başardı. Renk Vermez Sana şarkısında tüm salon ritim tuttu desek yeridir. Jacqueline gibi şarkılarıyla sahnede yerinde duramayan Sümbültepe enerjisini bizlere de geçirdi ve gecenin unutulmayacak performanslarından birine seyircisini de ortak etti.

Nilipek ise son olarak sahneye çıktı ve naif sesi ile bizleri hayallere daldırmayı başardı. Birçoğumuzun ezbere bildiği o huzur dolu şarkılarıyla geceye unutulmayacak bir nokta koydu. Koşuyolu, Gömülür, Senden Uzakta gibi şarkılarını hepbir ağızdan söyledik. Sertab Erener’in Yara şarkısını coverlaması ise benim için oldukça güzel bir sürpriz oldu onu da eklemeden geçmek istemem.

Canlı performansını yakaladığınızda hemen gitmeniz gereken bu 4 müthiş sesli kadını aynı gecede dinleyebildiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz, siz de bulunca sakın kaçırmayın!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0