Bunu okuyorsunuz:
Albüme Gün Sayarken, Naif Bir Tekliyle Gelen “Oh Land”

Albüme Gün Sayarken, Naif Bir Tekliyle Gelen “Oh Land”

Wolf&I, Perfection, Renaissance Girls, White Nights gibi şarkılarıyla bildiğimiz, albümlerini artık döne döne çalıp bitirdiğimiz Oh Land’den albümden önce ikinci tekli geldi!

Bir gece Spotify’da müzik dinlerken keşfetime tanıdık bir ses düşüverdi. Kimmiş diye bakmadan devam ettim, bir kaç şarkı sonra fark edip geri dönüverdim. Bir de ne göreyim Oh Land sessiz sedasız yılın ikinci teklisini bırakıvermiş usulca. 3 Mayıs’ta yayınlanması planlanan albümü Family Tree için gün sayarken, bu tekliyle artık albümün kırılgan ve büyüleyici havasından neredeyse eminiz. Tabi Oh Land duygudan duyguya sürüklemeyi sever de bizi, şaşırtadabilir. Mayısa kadar iki tekliyle yetinmek durumundayız. Parça henüz sadece Spotify ve AppleMusic’te.

Kiss in Songs’ta geri vokalde Davendra Banhart‘ı görüyoruz. Oh Land şarkıyla ilgili hep konuştuğumuz dili ve yöntemi unutmakla ve daha ilkel bir yöntemle iletişim kurmayı hatırlatmak istediğini söylemiş ve eklemiş:

“I guess the whole reason I do music is that I express myself more clearly through melodies and singing, rather than through speaking. In this song I find someone who understands my language.”

 

Oh Land kimdir, daha önce duymadık biz diyorsanız hemen kısaca bahsedelim. Danimarkalı şarkıcı ve söz yazarı Nana Øland Fabricius‘un sahne adı Oh Land. Pop-elektro tarzıyla o zamalar çok da alışkın olmadığımız Oh Land, hayatımıza 2008’deki ilk albümü Fauna’yla girdi. Asıl başarı ise 2011’de yayınladığı sahne adını taşıyan ikinci albüm geldi. Listelerden çıkmayan, sizi hipnotize eden iki şarkı albüme damga vurdu. Birisi tabi ki Oh Land denince akla ilk gelen şarkı Wolf&I diğeri ise şüphesiz White Nights. Kişisel favorilerimden birini eklemem gerekirse Perfection‘da çok güzeldir. Hala Oh Land ile tanışmamışlar için, bir klasiği aşağıya bırakıyoruz.

Siz yeni tekliyi nasıl buldunuz? Peki siz de benim gibi albüm için heyecanlı mısınız?

İyi haftalar 🙂

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0