Bunu okuyorsunuz:
Yıldızlar Yanmaya Hazır, Aybüke Poçan’dan Yeni Tekli: Ay

Yıldızlar Yanmaya Hazır, Aybüke Poçan’dan Yeni Tekli: Ay

aybuke poçan - ay, indie pop, synth pop, inde, müzik, alternatif müzik, alternatif müzik sanatçıları, alterantif müzik şarkılar, indie rock grupları, indie grupları, indie müzik

İlk albümü Dedim Merhaba ile tüm platformlarda toplam 4,5 milyon dinlemeye ulaşan Aybüke Poçan, yeni teklisi Ay’la karşımızda!

 

Ay’ın söz ve müziği Aybüke Poçan’a ait. Elektrik gitarda Onur Gülanber, klavyede Anıl Ulusoy, davulda Kaan Yol ve bas gitarda Karcan Ural yer alıyor. Mix-mastering’de Orçun Ayata imzası taşıyan şarkının düzenleme ve prodüksiyon aşamalarında da Onur Gülanber ve Anıl Ulusoy’u görüyoruz. Piva Music etiketiyle 1 Şubat’ta tüm dijital platformlardan dinleyicisiyle buluşan Ay’ın bir başka özelliği de Aybüke Poçan’ın kendi için yazdığı ilk şarkı olması.

 

 

Ay, ay doğuyor erkenden
Sen gelmeden çıkmazmış göğe öyle dediler
Güneş, güneş batıyor inceden
Yıldızlar yanmaya hazır birer kömür gibiler

1 Şubat’a girdik, Ay yayınlandı. Şarkıyı dinleyip uyuyacaktım ama öyle tatlı bir havası var ki, dinlemeyi bırakamadım. Gecenin bir saatinde evin içinde dans ede ede dolaşmaya başladım. Derslerim geçtiğimiz hafta başladı, hava soğuk ve yağışlı, her yer gri. Ama bu şarkı bir maytap gibi, havai fişek gibi bir anda ortalığı aydınlattı. Beni bulunduğum yerden alıp hafif esintili bir yaz akşamına götürdü. Pembe gökyüzü altında tuz kokusu ve kahkahaların eşlik ettiği bir sahil partisine…

 

aybuke poçan - ay, indie pop, synth pop, inde, müzik, alternatif müzik, alternatif müzik sanatçıları, alterantif müzik şarkılar, indie rock grupları, indie grupları, indie müzik

 

Ayrıca çok güzel bir tesadüfle 1 Şubat sabahı pırıl pırıl bir güneş vardı. İnanıyorum, bu şarkı dinleyen herkese güzellikler getirecek.

Ama gelmeyecek misin vaktimiz az
Ama gelmeyecek misin gökyüzü kızar

Ay, Aybüke’nin hayatın ne kadar kısa olabileceğini anladığı bir anda çocukluk zamanlarını ve geçmişini çağırmak için yazdığı, ilhamını gökyüzünden alan bir şarkı.

 

 

Ay’da Dedim Merhaba’daki şarkılardan farklı olarak elektronik dokunuşlar var. Synthpop’a dönmüş biraz bu şarkısıyla Aybüke Poçan. Ayın doğuşuyla bu yeni chill tarzının yükselişi de sembolize edilmiş aslında.

 

Yüzyıllardan beri bu savaş var
Zaman geçmiyor gibi ama hayat dar

Ben, Aybüke’nin yeni tarzını ve Ay’ı çok sevdim. Ay yayınlanalı bir gün oldu farkındayım ama yeni şarkılarını büyük bir hevesle bekliyorum. Sizlere de takipte kalmanızı öneririm.

 

Sosyal Medya’da Aybüke Poçan:

https://facebook.com/aybukepocan
https://twitter.com/aybukepocan
https://instagram.com/aybukepocan

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0