Bunu okuyorsunuz:
Aybüke Poçan’dan Bir Farkındalık Sesi: Yollar Eskidi

Aybüke Poçan’dan Bir Farkındalık Sesi: Yollar Eskidi

Kadın cinayetlerine, çocuk evliliklerini konu alan Yollar Eskidi ile karşımıza çıkan Aybüke Poçan’ı daha da sevmeye ne dersiniz?

 

1997 Yılında İstanbul’da doğan, bu zamana kadar bir albüm ve altı single yayınlayan sanatçı artık bir çağrıda, hepimizin öğrenmesi gereken bir farkındalık olan Yollar Eskidi ile karşımıza çıkıyor. Belki de bu genç sanatçıyı dinleme zamanınız gelmiştir.
 

 
2018’in Ocak ayında ilk albümü “Dedim Merhaba” ile çok geniş kitlelere sesini duyuran Aybüke, ardından 2019 ve 2020 yıllarında kendi tarzını, müziğini daha da geliştirerek Kaybet Benimle, Ay ve Kumsalda gibi güçlü parçaları bizlerle buluşturdu. 2020’yi artık kapatırken de bizlerle bir farkındalığı, Yollar Eskidi’yi buluşturuyor.

 

Yollar Eskidi ile bu zor hayatların ve hikayelerin suçluları toplum olarak, insanlık olarak bizim olduğumuzu vurgulamaya çalışıyor. Bu şarkıyla beraber geçmişten gelen ve çoğu insana farklı şekilde dayatılan tabulara da bir vurgun olduğu gerçeğini değiştiremeyiz…  Sanatçı kendi tabiri ile “söylemek istediklerini çekinmeden kelimelere döktüğünü” bu parçada bizi biraz olsun erken yaşta evliliğe, kadın cinayetlerine, erken yaşta savaşta ölenlere karşı bilinçlendirmek istiyor.

 

Aybüke Poçan - Yollar Eskidi

 

Indie pop türünde hazırlanan şarkı, sanatçının daha önce yayınladığı Groove bir altyapı üzerine synth ve drum sesleriyle hayata geçiyor. Parçanın söz ve müziği kendisine aitken, düzenlemesini Anıl Ulusoy yapıyor. Mix ve mastering kısmını ise Burak Bedirli üstleniyor. Aranjesinde ise tekrar Anıl Ulusoy ve Burak Bedirli yer alıyor.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0