Bunu okuyorsunuz:
Bi’ Başka Ayrılık Şarkısı: Güler Özince – Merkür Retrosu

Bi’ Başka Ayrılık Şarkısı: Güler Özince – Merkür Retrosu

güler özince

Bugün sizlere alışık olduğumuzdan çok farklı bir ayrılık şarkısından bahsedeceğim. En çok ağlatan şarkının en başarılı ayrılık şarkısı olarak görüldüğü bir piyasada ve hüznün dozunu kaçırıp, bol drama içeren şarkıların arasında çok daha gerçekçi ve ayakta kalan bir şarkıdan bahsediyorum: Merkür Retrosu. Gidenin arkasından dönmesi için yalvarmak yerine git, gelmek istemiyorsan diyen bir şarkıyla, bir gün hatasını anlarsa açık kapı bırakacak kadar da yürekli bir şarkından bahsediyorum.

 

Geçtiğimiz 27 Mayıs’ta single olarak dijital platformlarda yayınlanan şarkının söz ve müziği Güler Özince‘ye ait. Sosyal medyada Ezgi Mola, Gonca Vuslateri, Birsen Tezer gibi isimlerden de destek almış. Daha önce Baba Candır, İstanbullu Gelin gibi dizilerde kullanılmış. Keşke o dizileri bi’ izlemiş olsaydım diyorum… Çok yazık çok geç keşfetmiş olmak! Hala dinlemeyen varsa hemen, hemen! Bana güvenin çok seveceksiniz!

Uzun zamandır tekrara düşmüş, hep aynı şarkılar, hep aynı sesler derken Güler Özince’yi keşfettim. Ama ne yazık ki kendisinin sosyal mecralarda fazla parçası bulunmuyor. Benim bulabildiğim bir de Mehmet Güreli’den Kimse Bilmez yorumu bulunmakta. Soundcloud, Youtube, Spotify… malesef hiçbir yerde bulamadım. (Eğer siz bulursanız, bulmanızı canı gönülden istemekteyim, lütfen bize gönderin!) Okuduğuma göre birkaç ünlü isim için şarkı hazırlamaktaymış. En kısa zamanda yeni şarkılarını bizlere sunmasını dilemekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok şimdilik.

Bir ayrılığı güzel hatırlatacak kadar tanıdık olan bu şarkıyı kesinlikle dinlemenizi tavsiye ediyorum. Keşke hayatımızdaki her şeye böyle yaklaşabilsek! İyi dinlemeler!

Umarım siz de gün boyu tekrar tekrar dinleyecek kadar seversiniz şarkıyı! Aynı zamanda Güler Özince’nin de dediği gibi tutukluklara ithafen…

 

Bu video, Merkür Retrosu’nun hayatımızda yol açtığı tutukluklara ithafen; Boomerang uygulamasıyla kaydedilmiştir, iyi seyirler 🙂
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0