Bunu okuyorsunuz:
Birileri Üretmeye Devam Ediyor: Baturalp Yılmaz’dan Solo Albüm

Birileri Üretmeye Devam Ediyor: Baturalp Yılmaz’dan Solo Albüm

baturalp yılmaz

Birileri‘nin gitaristi olarak tanıdığımız Baturalp Yılmaz, bugün Youtube’da Çok Konuştum adlı albümünden 7 kayıt yayınladı. Bir yıl kadar önce de kendi hesaplarında Ben Avare ve Dumanında Bulutlar parçalarını paylaşmış olan sanatçının, Birileri haricinde de işler çıkarıyor olmasını beni oldukça mutlu etti. Zira Can Soykök’ü ne kadar çok seviyorsam Baturalp Yılmaz’ı dinlemeyi de o kadar çok sevdim.

Albüm için bir teşekkür listesi hazırlayan Baturalp, gitarda Ansızın Bi’ İnfilak grubundan tanıdığımız Onur Gülanber, bas gitarda Serkan Ongel, klavyede Çağatay Işık, davulda Tümerkan Aldanmaz ve geri vokalde Özge Arslan‘a ve ona destek sağlayan daha bir çok kişiye teşekkür etmiş. Ve tabi ki Birileri‘de bu teşekkür listesinde özel bi’ yere sahip.

Albümdeki parçalar şöyle,

1. Kendime Superman
2. Akşam Sefası
3. Ben Avare
4. Ben, Ben Olamadım
5. Pisipisine Filler
6. Dumanında Bulutlar
7. Vurdu Kafama


“Merve en çok sen hangisini sevdin?” derseniz, albümü baştan sona bir kaç defa dinlememiş olmama rağmen “Ben, Ben Olamadım” ve “Ben Avare” şuan benim için albümde ön plana çıkan şarkılar diyebilirim. Albüm biraz hüzünlü şarkılarla dolu, zaten kapak fotoğrafı da beni destekliyor sanırım; fakat sakın bunu yanlış anlamayın, albüm kendini dinletiyor. Normalde fikir edinmek için baştan sona dinlememiz gerekir albümü ama bazı albümlerde bu olmaz işte, ama Baturalp’in albümü için bu geçerli değil.

Alternatif müzik sayesinde nasıl anlattığımız ve neyi anlattığımızın da önemi de arttığından beri, albümlerdeki bir çok şarkının sözü uzun zamandır aradığımız kalitede. Bu albüm için de onu söyleyebilirim, açıkçası sözleriyle de çok kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Hemen aşağıda sizler için üç parça seçtim, “derinlerde bi yerlerde” kendinizden bir şeyler bulmanız dileğiyle…

https://www.youtube.com/watch?v=HGsuzAmDPg4

Aşağıdaki parça da albümün neşeli şarkılarından, benim de kırmızı atmosferlerim var sanırım. Düşünmesi hoş bir şarkı olmuş açıkçası.

https://www.youtube.com/watch?v=jCiKyoeokcg

https://www.youtube.com/watch?v=chhpyghvg58

Baturalp çok konuşmaya devam edebilirsin, biz seni daha uzun bi süre dinleyecek gibiyiz 🙂

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0