Bunu okuyorsunuz:
Efsane Sanatçı Gökhan Kırdar’ın Albümleri Dijital Platformlarda

Efsane Sanatçı Gökhan Kırdar’ın Albümleri Dijital Platformlarda

gökhan kırdar - altmuzik com

Kariyeri boyunca müzik adına cesur denemeler yapmaktan çekinmeyen, müzik dünyasının önde gelen isimlerinden Gökhan Kırdar’ın albümleri dijital müzik platformlarındaki yerini alıyor!

 

Geçtiğimiz aylarda Universal Music Türkiye ile kataloğunu ve yeni albüm çalışmalarını kapsayan bir anlaşma imzalayan Gökhan Kırdar’ın bugünden itibaren dijital platformlarda yer alacak olan albümleri ‘Serseri Mayın’, ‘Ethnotronix’, ‘Trip’ ve ‘Pleasure.’

‘Serseri Mayın’ 1994 yılında yayınladığı ve aynı zamanda onu milyonlarca dinleyici ile tanıştıran ilk albümü. Bu albümde yer alan ve yayımlanmasını takip eden günlerde hızla ülkenin en çok dinlenen şarkılarından birisi haline gelen ‘Yerine Sevemem’ ile Gökhan Kırdar henüz ilk albümünde radyo ve satış listelerinin zirvesine yerleşmesini sağlayacak bir başarı kazandı. ‘Fayton’, ‘Gözbebeğim’ ve ‘Nisan’ gibi Gökhan Kırdar klasiklerini de barındıran bu albüm, sanatçı ile hayranları arasında yıllar sürecek olan yol arkadaşlığının ilk adımı oldu.

 

 

1997 tarihli ‘Trip’ ile beraber Gökhan Kırdar’ın müzikal yolcuğulunda yeni bir rota çizdi. Trip, Kırdar’ın tekno ve trip hop etkilerini belirleyici bir şekilde kullandığı ilk albümü oldu. ‘Susma’ ‘Kafes’ ‘Sürünerek’ ve ‘Cesaret’ gibi hit şarkıları içinde barındıran albüm, müzik eleştirmenleri tarafından da alkışlarla karşılandı. Trip hop, electronica, tekno rock gibi müzik akımlarının yenilikçi sentezlerini sunan Trip sadece Türkiye müzik sahnesi için ufuk açıcı bir çalışma olmakla kalmadı, Gökhan Kırdar’a uluslararası arenada birçok yeni işbirliğinin kurulmasına ve dünya müzik endüstrisinin kapılarının açılmasına imkan sağladı.

 

 

‘Ethnotronix’ sanatçının 2002 yılında piyasaya sürdüğü ilk enstrümental albümüdür. Gökhan Kırdar bu albümle birlikte, yıllardır yayımladığı albümlerle ortaya koyduğu ve müzik eleştirmenleri tarafından bir türlü isim verilemeyen kendine has doğu-batı-kuzey-güney sentezi müzik tarzına artık kendisi bir isim vermiş oluyordu: Ethnotronix.

 

 

2004 tarihli ‘Keyf/Pleasure’ albümü sanatçının ikinci entrümental albümüdür ve albümdeki eserlerin çoğu Amerikan yapımı ‘Crude’ filminde yer almıştır.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0