Bunu okuyorsunuz:
Sepya’dan Yeni Tekli: Ne Karanlık Ne Aydınlık

Sepya’dan Yeni Tekli: Ne Karanlık Ne Aydınlık

İlk önce 2018’de yayınladığı ‘Senin Gibi’ teklisiyle tanıdığımız; kuruluşu 2016’da Boğaziçi Üniversitesi’ne dayanan ve en son 2019 Nisan’ında ‘Kadıköy Rıhtımı’ teklisiyle dinlediğimiz Sepya, yeni teklisini dinleyicileriyle buluşturdu.

 

Vokalde Huner Alemdar, gitar ve synthlerde Ozan Kınasakal, klavyede Burak Erensoy, bas gitarda Mert Kobaş ve davulda Filip Tokgöz‘den oluşan Sepya, 10 ay aradan sonra, yeni teklisi ‘Ne Karanlık Ne Aydınlık’ı Sony Müzik Türkiye/Epic İstanbul etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu.

Teklinin sözleri Huner Alemdar’a, müziği ve düzenlemesi ise Sepya ortak çalışmasına ait. Pür Recording Studio’da kaydedilen şarkının mixi Orçun Ayata’ya, masteringi Barış Ergün’e aitken, kayıt mühendisliği ise Ozan Öner, Berat İşçioğlu ve Burak Gürpınar ortak çalışma imzası taşıyor.

 

 

Epic Istanbul kanalında yayınlanan klibin yönetmenliği Can Özen’e, prodüksiyonu ise İbrahim Yılmaz, Ziya Kasapoğlu ve Burhan Arslan ortak çalışmasına ait ve klipte oyuncu olarak Sezi Süer ile Berkay Eren yer alıyor. Klipte Senin Gibi’deki gibi (Buğra Sarıaltun & Canberk Ulusan yönetmenliğinde çekilmişti) renklere ayrı bir önem verilip sıcak ve soğuk tonlar bir arada işlenirken, yaşamdaki belirsizlik ve zıtlık durumları konu alınıyor. (Bu arada Kadıköy Rıhtımı’nın siyah-beyazlığıyla dikkat çeken klibi de İnanç Kalaycı yönetmenliğinde çekilmişti)

İlk teklileri Senin Gibi’de prodüktör olarak WePlay Müzik, Haluk Polat ile çalışan grup, Kadıköy Rıhtımı’nda bu sefer Arel Koray Nalbant’a prodüktörlüğü teslim etmişti. Ne Karanlık Ne Aydınlık ‘ta ise prodüktörlük olaylarını kendileri üstlendi.

Grup, yeni teklisinde kendi deyimiyle ‘Yalnızlık ve yeni birlikteliklerden doğan korku ve haz duygularını’ işliyor.

Kınasakal’ın klavye ve elektroniklerinin öne çıktığı tekli, sözleriyle de dikkat çekiyor.

Grup, yıl içinde birden fazla tekliyle kendi deyimleriyle elektronik öğe içeren şarkılarıyla modern şehir müziğini sunmayı amaçlıyor.

 


Ne Karanlık Ne Aydınlık’ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan bir diğer Sepya yazısı.

Sepya’nın sosyal medya hesabı.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0