Bunu okuyorsunuz:
Evrencan Gündüz ve Uzaylılar Gezegenimize Müzikle Geldi

Evrencan Gündüz ve Uzaylılar Gezegenimize Müzikle Geldi

evrencan gündüz

Alternatif müziğin sevilen isimlerinden Evrencan Gündüz, 13 yaşında internette izlediği videolarla kendi kendine gitar çalmayı öğrendi. 15 Yaşında babasının hediye ettiği elektro gitarla müzikle bir bütün oldu. 16 Yaşında sokak müzisyenliğine başladı, vapurlarda şarkılar söyledi. Müziğe olan tutkusunu kısa zamanda bizlere aktarmasıyla hızla tanınan Evrencan Gündüz, sosyal medyanın da yardımıyla kısa sürede geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Konserlerinde Rock‘tan Hip Hop’a, Halk Müziği’nden Blues’a yaptığı hızlı geçişlerle dinleyicilerine eşsiz deneyimler yaratmasıyla ve doğal, kendine özgü videoları ile ünlenen Evrencan Gündüz, kendi bestelerinden oluşan ilk albümünü çıkardı. Tamamıyla bağımsız ve yapımcı bir şirket ile birlikte olmadan dijital mecrada yayınlanan albüm, dinleyenlerin içini, kıpır kıpır eden müziğiyle ve eğlenceli sözlere sahip şarkılarıyla selamlıyor.

Tüm şarkıların eş zamanlı canlı kaydedildiği “Evrencan ve Uzaylılar” albümünde Evrencan Gündüz’e her zamanki Uzaylılar orkestrası; basta Salih Yeniev, saksafonda Ed Pithey, trompette Dilan Balkay ve ek olarak vokallerde Duygu Soylu, klavyede Emin İnal, klarnette Ozan Tura, davulda Cem Yiğit ve çellist  Yasemin Özler eşlik etti. Albümdeki tüm şarkıların beste, söz ve düzenlemeleri Evrencan Gündüz’e, mix ve mastering  Mert Aksuna’ya ait.

Sanatçı 16 Ekim’de Uzaylılar ile ilk EP’sinde yer alan ve 8 Şubat’ta yayınlamaya hazırlandığı ikinci EP’sinde bulunan şarkılarla birlikte Babylon’da sahnedeydi.

Unutulmaz anlara, sahne uyumuna, büyük bir ekip ile birbirinden değerli sanatçıların da katılımına şahit olunan gecede, sahnedekilerin kendi deyimiyle izleyicileri “Galaksideki farklı bir yer ve zamana taşıdılar”.

Evrencan Gündüz’ün keyifli albümünü tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/artist/evrencan-gündüz/id1291650408
https://open.spotify.com/album/6qNWr20mjytelYp2DnWIwI
http://www.deezer.com/us/artist/13284079

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0