Bunu okuyorsunuz:
Fazlasıyla Elektronik: Ah! Kosmos

Fazlasıyla Elektronik: Ah! Kosmos

Ah! Kosmos, Başak Günak‘ın kişisel projesidir. Küçüklüğünden beri farklı müzik aletleri çalmaya başlayarak gelecekteki kariyeri için kendini geliştirmiş olan Başak Günak dansçılar, tiyatrocular, görsel sanatçılarla yürüttüğü işlerden sonra elektronik parçalarını 2013’in Mayıs’ında ilk EP’si “Flesh“i yayınladı.

Şimdiye kadar aralarında Sonar Festival Barcelona,  Venedik ElectroFestival, Tokyo Electronic Music of Arts Festival, Meet D3 Festival Dubai, CitySonic Festival Mons, Brüksel Piknik Elektronik ve Budapeşte Punkurica Festival gibi örneklerin de olduğu bir çok yerli, yabancı festivalde sahne alan Ah! Kosmos, ilk LP’si “Bastards”I ise 2015’in Nisan ayından Denovari Records‘tan yayınladı.

Bu hoş müzik projesini araştırırken okur olarak da beğendiğim bir şarkı oldu, buraya bırakıyorum. Umarım sizler de zevkle dinlersiniz.

Mabel Matiz ve Ah! Kosmos, 2015 senesinde trafik kazası nedeniyle hayatını kaybeden Boysan, Mert ve Zeliş anısına “Mavi” şarkısını bestelediler. Mabel Matiz bu parçayı resmi Twitter hesabından paylaştı ve şöyle de ekledi: “Özlemi yazıya sığdırmak zor. Ses olduğunda düğümler yumuşuyor. Bu seslerin, düğümlerimize değmesi ve kalbimizdeki özlemi başka yıldızlara da yankılandırması dileğiyle. Boysan, Zeliş ve Mert’in anısına… Cesaretiniz ve mücadeleniz hepimize ilham olsun.” Parçanın sözleri Mabel Matiz‘e, müziği ise Ah! Kosmos‘a ait olan parçamızı da beğenmenizi umarak şöyle bırakalım.

Bu güzel müzik projesinde en beğendiğimiz parçalardan biri de Sofar İstanbul projesinde yer aldıkları parça oldu.

Eğer derseniz ki “Bu böyle gitmez, benim Ah! Kosmos’u kanlı canlı görmem lazım.”, bu durumda Salon İKSV konserlerini takip etmeniz gerekecek! Diyoruz ve sizi Ah! Kosmos’un hoş enerjisiyle başbaşa bırakıyoruz. Keyifli dinlemeler.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0