Bunu okuyorsunuz:
Loop’a almalık: Merve Çalkan

Loop’a almalık: Merve Çalkan

merve-çalkan

Sofar Sounds projesi sürekli olarak takip ettiğimiz bir proje çünkü bize kazandırdığı güzel şarkılar ve müzisyenleri saymakla bitiremiyoruz! Merve Çalkan da onlardan biri. Birçoğumuzun Eskişehir ve İstanbuldan yayınlanmış iki ayrı sofar videosuyla tanıdığı pamuk sesli Merve Çalkan, aslında Mimar Sinan Üniversitesi-Sosyoloji mezunu. Felsefe ve edebiyata olan ilgisini bildiğimiz şarkıcı, birçok enstrüman çalmış ve üniversite yıllarında eline aldığı gitarıyla harika şarkılar yapmaya başlamış. Küçük yaşlardan beri şarkılar söyleyen Merve Çalkan, şarkılarını tekrara almamıza sebep olan derin şarkı sözlerinin de sahibi. “Yanılır”, “Gözlerin” gibi şarkılarını dinlerken çok etkileyici bir şiirin altına bir o kadar da etkileyici müzik yapılmış gibi hissediyorsunuz. Kendisinin Freezone sahne performanslarından birini de şuraya bırakalım, sizler de dinlemeye doyamayın!

Ayrıca unutmadan, 8 Mart Kadınlar Gününde Merve Çalkan, Nilipek, Selin Sümbültepe ve Sedef Sebüktekin Zorlu PSM’de çok keyifli geçeceğine inandığımız bir konser verecekler. Kaçırmayın deriz.

Bonus: Sofar Festivalinin yayınlanan ilk videosu Emre Akbay’ın Merve Çalkan ile söylediği Günler Boyu şarkısının oldu, taze taze yayınlanan bu videoya da hemen göz atmalı.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0