Şuan okuyorsunuz
Loop’a almalık: Merve Çalkan
merve-çalkan

Sofar Sounds projesi sürekli olarak takip ettiğimiz bir proje çünkü bize kazandırdığı güzel şarkılar ve müzisyenleri saymakla bitiremiyoruz! Merve Çalkan da onlardan biri. Birçoğumuzun Eskişehir ve İstanbuldan yayınlanmış iki ayrı sofar videosuyla tanıdığı pamuk sesli Merve Çalkan, aslında Mimar Sinan Üniversitesi-Sosyoloji mezunu. Felsefe ve edebiyata olan ilgisini bildiğimiz şarkıcı, birçok enstrüman çalmış ve üniversite yıllarında eline aldığı gitarıyla harika şarkılar yapmaya başlamış. Küçük yaşlardan beri şarkılar söyleyen Merve Çalkan, şarkılarını tekrara almamıza sebep olan derin şarkı sözlerinin de sahibi. “Yanılır”, “Gözlerin” gibi şarkılarını dinlerken çok etkileyici bir şiirin altına bir o kadar da etkileyici müzik yapılmış gibi hissediyorsunuz. Kendisinin Freezone sahne performanslarından birini de şuraya bırakalım, sizler de dinlemeye doyamayın!

Merve Çalkan – Beni Bu Güllerle Ağlatamazsın (FreeZone Sahne Performansı)

Ayrıca unutmadan, 8 Mart Kadınlar Gününde Merve Çalkan, Nilipek, Selin Sümbültepe ve Sedef Sebüktekin Zorlu PSM’de çok keyifli geçeceğine inandığımız bir konser verecekler. Kaçırmayın deriz.

Bonus: Sofar Festivalinin yayınlanan ilk videosu Emre Akbay’ın Merve Çalkan ile söylediği Günler Boyu şarkısının oldu, taze taze yayınlanan bu videoya da hemen göz atmalı.

İlginizi Çekebilir
lin pesto son

Emre Akbay – Günler Boyu (feat. Merve Çalkan) | Sofar Istanbul

What's Your Reaction?
i like that!
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
Olamaz!
0
Üzücü
0
Yorum (0)

Cevapla

Your email address will not be published.

← yukarı çık