Bunu okuyorsunuz:
Hend’den Özgürlük Çağrısı: Kaygan Yol

Hend’den Özgürlük Çağrısı: Kaygan Yol

hend - altmuzik 2021

Kendi hesaplaşmamıza, özgürlüğe çıkış yoluna bir cevap arayan Hend, yeni şarkısı Kaygan Yol’u Wonder Wheel Live etiketiyle sevenlerine sundu.

 

Özgürlük neydi harbi ya, ne zamandır özgür değiliz? Toplumun, sanatın, kendi içimizde yaşadığımız varoluşsal bu savaşta hangi yolda, nereye kaydık? Hend, bu parçayla beraber sizi “Kaotik düzenimiz içerisindeki problemlerimiz üzerinde ufak ufak dans edebiliriz.” diyerek Kaygan Yol ile özgürlüğü sorgulamaya çağırıyor.

Kendimizle karmakarışık bir savaş halindeyken, başarısızlığın ve kayboluşun ayak sesleri sayesinde insanın aydınlık yolunda özgürlüğünü aradığımız bu parçada siz neler bulacaksınız veya bulmak isteyeceksiniz…

 

 

Söz, müzik, düzenleme ve miks kısımlarını kendi üstlenen Erkin Sağsen, mastering koltuğunu ise Naci ve Tahsin Güngör Aktürk’e teslim ediyor. Synth pop, indie elektronik, hiphop ezgileri arasında gezen parçayı en az benim kadar seveceğinize eminim.

 

 

Ve tabii… Kaygan Yol ‘un çok iyi de bir klibi var, ben ilk izlediğimde hem ritme, hem şarkıya bu kadar uyabilecek bir şey çıkacağını düşünmemiştim ama hem klibin samimiyeti, hem şarkının samimiyetli kendini arayışı sizi memnun edecek. Kısacası İstanbul’un sıkışmış sokaklarında, kendini arayan insan profilleri sizi bekliyor. Ayrıca dikkat edin, klipte bir de Can Sürmen görebilirsiniz.

 

 

Wonder Wheel Live etiketiyle tüm mecralarda yerini alan şarkının yönetmenlik koltuğunda Barış Fert karşımıza çıkıyor. Son Feci Bisiklet ve Öfkeli Kalabalık gruplarında hala gitarist olarak karşımıza çıkan Erkin Sağsen, Hend isminde 2019’da Partbir isimli ilk EP’sini, 2020 yazında ise Lekem adında bir single ile karşımıza çıktı.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0