Bunu okuyorsunuz:
Vera’dan İkinci Bölüm: “Kartpostal Hayaleti”

Vera’dan İkinci Bölüm: “Kartpostal Hayaleti”

vera 2021

16 Ekim’de yayınlanan Sonsuza Kadar ile tekrar rock listelerinde birinci sıraya yükselen Vera, serinin ikinci parçası olan Kartpostal Hayaleti’ni 4 Aralık’ta bizlerle buluşturdu.

 

Daha önce yayınladığı Mutluluk Reklamı, Saklanır Nisan, DavetsizveDeniz Kabukları ile birçok kitleye seslenen ve kendini tanıtan grup, Sonsuza Kadar ile başlattığı serinin ikinci parçası ile hayranlarına tekrar selam gönderiyor. Serinin en karanlık parçası olan Kartpostal Hayaleti, Şefik Gürmeriç ve Seyyan Hanım gibi cumhuriyet dönemi sanatçılarından ilham alan melodisiyle diğer Vera şarkılarından daha tanıdık bir renge sahip.  Sözleriyle, melodisiyle size apayrı bir hava sunacak olan Kartpostal Hayaleti Vera’nın 2020 yılındaki son şarkısı özelliğine de sahip.

 

 

Şarkının mutfak kısmında ise prodüktörlükte Arel Koray Nalbant yer alıyor. Şarkının kayıtları Babajim Stüdyoları ve grubun ev stüdyosunda kaydedildi. Mastering kısmını ise Babajim’den Güven Ersoysal üstlendi.

 

Şarkının bir dikkat çeken kısmı ise kapağıydı. Single kapağı 20. Yüzyılın önemli sanatçılarından Stella Langdale’ın, 1.Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden şair Edmund John’un Symphonie Symbolique isimli kitabı için çizdiği karakalem eserlerden biri.
 

 
Kapağından, melodisine kadar 20. Yüzyıl esintileri taşıyan şarkıyı artık bol bol duyacak gibiyiz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0