Bunu okuyorsunuz:
İpek Sesli Nilipek. Ve Yeni Akustik Albümü “Havanın Suyun Muhabbeti”

İpek Sesli Nilipek. Ve Yeni Akustik Albümü “Havanın Suyun Muhabbeti”

Yerli müziğin ipek sesi Nilipek. “Havanın Suyun Muhabbeti” isimli akustik albümünü yayınladı. 10 şarkılık albüm, 30 Mart 2018 tarihinde Bursa SanatMahal‘de gerçekleşen konserdeki şarkılar ve muhabbetlerden oluşuyor.

2015 yılında yayınlanan “Sabah” ve 2017 sonunda çıkan ikinci albümü “Döngü”den şarkıların yer aldığı albümde Nilipek.’e akustik gitarda Can Aydınoğlu, klasik gitarda da Umut Çetin eşlik ediyor. Albümün kayıtlarını ve miks’ini Samet Ateş üstlenirken, mastering’ini ise Umut Çetin yaptı.

“Birbirine kendini anlatır gibi”

Konser kaydının SanatMahal tarafından sürpriz bir hediye olduğunu belirten Nilipek., “Havanın suyun muhabbeti”nin hikâyesini şu sözlerle anlatıyor: “Bu albüm SanatMahal’den bize, bizden de dinleyenlere bir hediye aslında. Belki bir Bursa konseri olduğu için, yolun sonunda verilmiş bir konser olduğu için, belki de akustik olduğu için ‘ağırlamak’tan çok ‘misafir olmak’, ‘karşındakinin yanına gitmek’ hissi var. Ben yine sakin sakin anlatıyorum hikâyelerimi, ama bu sefer müzik de sözlerle beraber sakince akıyor, duyguları çok daha kelimeleri öne çıkararak tanımlıyor. Tabii ki konser olduğu için, hele ki tiyatro salonunda verilmiş bir konser olduğu için daha yakın hissettiren bir tarafı var. Ama kahvelerimizi almış karşılıklı oturuyormuşuz gibi değil de, bir odada bir grup insan, birbirine kendini anlatıyormuş gibi.”

Albüm lansman konseri 8 Kasım Perşembe akşamı 20:30’da Bomontiada ALT’da gerçekleşecek.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0