Bunu okuyorsunuz:
Nilüfer Müzik Festivali 2018?

Nilüfer Müzik Festivali 2018?

nilüfer müzik festivali

Nilüfer Müzik Festivali, Bursa’nın Nilüfer Belediyesi tarafından Balat Atatürk Ormanı’nında düzenlenen geyiği öptüğümüz, şarkılara hep beraber eşlik ederek sınırsız eğlendiğimiz müzik festivallerinden birisidir. Bizim Nilüfer Müzik Festivali’ne olan sevgimiz de sonsuzdur. Gerek gelen isimler, gerek organizasyon şirketinin kalitesi, gerek her sorunun çözüme kavuşturulduğu bir ortam olur Nilüfer’de,  her ayrıntı düşünülür. Gerek yemek stantlarındaki teyzelerin sevecenliği gerekse revirde her an hazır bekleyen sağlık ekibiyle tam not vermiştik daha önce de. Ama bu sene bir çıt bile çıkmadı. Geçtiğimiz yıl haziran ayında biletleri almak için kapış kapış siteye akın eden festivalciler olarak merak içerisindeyiz.

Bundan bir kaç hafta önce, hayırdır, tarih belli değil diye sosyal medya hesaplarını bir dürttüm. Ses seda yok! E geçen yıl ki olaylardan sonra herhalde Nilüfer sakinleri festivalin yapılmasını istemiyor diye düşündüm hayliyle. Tam bundan emin olduktan sonra, Facebook ve Instagram hesaplarında Nilüfer Müzik Festivali 2018 olarak bir afiş koyuldu. Detaylar pek yakında imiş… Bugün ise afişe eylül ayında yapılacağı eklendi. Sanırım her hafta birer detayla bilgilendirileceğiz!

Bu sene 4.sünün düzenleneceğini umduğum Nilüfer Müzik Festivali, festival alanı içerisinde oldukça keyifli geçen , gelen müzik gruplarının her kesime hitap etmesi, çeşitli etkinliklerle ortamı daha kaliteli yapmasıyla sevdiğim bir festivaldi.

İlk sene çadırı kurdum Kaan Tangöze’yi dinlemeye gideceğim sırada yaşlı bir çift rejisör koltuklarında oturmuş sahneyi kamp alanından izliyorlar. O kadar güzeldi ki.. Hayatım boyunca unutamayacağım bir an belki de. Ertesi gün de aile çadırlarında çocuklarıyla festivale gelmiş çifleri de görünce dedim ki aradığım ortam bu!

Geçen yıl biraz daha sıkıntılı bir yıldı, hem bizler için hem de festival sorumluları için. Hoş olmayan olaylar yaşandı festival alanı dışında. Maalesef bir sürü polis ve çevik kuvvet görevlisinin nöbet tutmak zorunda kaldığı olaylardı bunlar. Kamp alanı içerisinde yaşanan güvenlik problemleri de olmadı değil.

Bazı görevlilerin yaşattığı durumu bütün organizasyona mal etmek istememekle birlikte, güvenlik görevlilerini seçerken gereken hassasiyeti göstermenizi dilerim.

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0