Bunu okuyorsunuz:
“Retro Ve Işıltılı” Kardelen’den Yeni Tekli: Yaktın Beni

“Retro Ve Işıltılı” Kardelen’den Yeni Tekli: Yaktın Beni

kardelen

İlk teklisi Ceketin Bende Kaldı ile kariyerine başarılı bir başlangıç yapan Kardelen’in yeni teklisi Yaktın Beni tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

Şubat 2022’de ilk şarkısı Ceketin Bende Kaldı’yı yayınlayan Kardelen, bu şarkısıyla çalma listelerimize harika bir giriş yaptı. Art arda şarkılarını yayınlamaya devam eden Kardelen’in yeni teklisi yayınlanmışken; biz de tüm parçalarına birlikte bakalım dedik.

 

Kardelen’in ilk teklisi Ceketin Bende Kaldı, Kardelen ve Mert Demir imzası taşıyor. R&B tınıları taşıyan chill şarkı, aşkın içinde kaybolmuş birini anlatıyor. Bu haliyle kendini tanıyamamasını, bunun çözümü olarak ayrılmayı ve ilk başta ayrılığın getirdiği yalnızlıktan korkarken; aslında hiçbir şeyin korktuğu gibi olmadığını fark etmesini dinliyoruz. Çok yalın, çok keyifli bir şekilde ilerleyen sözler, özellikle yakalayan nakaratıyla hemen ilk dinleyişte dilimize yerleşiyor.

 

“Dün gece mesaj attım
Aradım kapalı hattım
Geri dönmek istediğimi sanma sakın
Ceketin bende kaldı”

 

 

Emanet

14 Nisan’da yayınlanan Emanet, kıvrak bossa nova ritimleriyle ve sıcacık atmosferiyle dinlerken yerinde durmanın imkansız olduğu bir şarkı.  Bu şarkının da sözü, müziği, düzenlemesi Kardelen ve Mert Demir’e ait.  Aşk için kendinden bile vazgeçmiş birinin çaresizliğini ve karşısındakini ikna çabalarını dinliyoruz Emanet’te. Tanıdığımız duygu ve durumları duru bir biçimde anlatan şarkıyla zihnimizin derinlerine sakladıklarımız gün yüzüne çıkıyor. Bir yandan anılarımızla yüzleşirken bir yandan da sözlere içtenlikle eşlik ediyoruz.

 

“Al dedim al kalbimi
Hiç bitmedi ki sana esareti
En güzel günümde bile
Yaşattın bana sefaleti”

 

 

Yaktın Beni

Kardelen’in en son teklisi Yaktın Beni 3 Haziran’da yayınlandı. Şarkının sözü, müziği, düzenlemesi Kardelen’e ait. Ayrıca retro estetiğiyle beğeni toplayan klibinin yönetmenliğini de Kardelen üstlenmiş. “Derinime açtın bir yara”  sözleriyle başlayan Yaktın Beni ile pastel renkli, ışıltılı bir yaz gününe gidiyoruz. Şarkıda, aşık olduğu kişiye tamamen kapılmış birinin hisleri anlatılıyor. Kendi istediği gibi ilerlememesine rağmen içinden çıkamadığı aşkı ve geriye dönüp baktığında olan biten her şeyi fark edişine şahitlik ediyoruz. Kıpır kıpır müziği sayesinde bir an bile düşmediğimiz bu “biraz hüzünlü” şarkı, şimdiden tüm yaz kulaklarımızda olacak gibi görünüyor.

 

“Derinime açtın bi’ yara
Bulamadım kendimi orada
Ya sen ya da bir ıskan var”

 

 

Kardelen, yaratımına hız kesmeden devam ediyor. Siz de Kardelen’in anında mod yükselten şarkılarını sevdiyseniz yeni teklilerinden haberdar olmak için Kardelen’i Instagram hesabından takip edebilirsiniz!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0