Bunu okuyorsunuz:
Simge Pınar’dan “Güzel Şeyler”

Simge Pınar’dan “Güzel Şeyler”

Alternatif müziğin genç isimlerinden Simge Pınar hafta içinde yayınladığı 3 ayrı teaserla dinleyicilerine ilk albümüne dair  ufak ipuçları vererek onları heyecanlandırmıştı.

Simge Pınar Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği eğitiminin ardından kısa bir süre kurumsal bir şirkette çalıştı ama onun aklı müzikteydi, hayalinde kendine ait bir albüm yapmak  vardı. Harun Tekin ile yolunun kesişmesi onu hayallerine götürecek kapıyı açmasına vesile oldu.

2016’da  Sofar İstanbul’da seslendirdiği “Yeni Bir Hayat” ile adeta yeni bir hayata adım atmıştı çünkü bu onun müzik hayatındaki en büyük çıkışıydı zira Sofar’daki performansıyla büyük bir beğeni toplamıştı.

Daha sonra 2018’de yayınladığı “Biz Hep Aynı” ve “Sangria ile yeni albümün taslağını oluşturdu. 12 Nisan Cuma 00.00’dan itibaren ise  toplamda 9 parçadan oluşan “Güzel Şeyler” isimli albümü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Gelin isterseniz albümde yer alan bazı şarkıların sözlerine ve bizde uyandırabileceği hislere bakalım biraz.

– Biz Hep Aynı: Simge Pınar’da hikayesi farklı olsa da biz de uyandıracağı his ayrı olabilir. Bazen yollar ürkütücü ve karanlık olsa bile bazı güzel şeyler güneş gibi sızar içimize. İnsanlar ve şehirler değişse bile biz kıyıda köşede kalmış güzellikleri hatırlayıp daima gülümseyeceğiz.

– Yeni Bir Hayat: Küçük hakikatler öğrenip büyük ümitlerin geçtiğini öğrendiğiniz anlarda yeni bir hayat arayışına gireceksiniz. Tam o anlarda bu şarkıyı dinleyebilirsiniz.

– Sangria: Hayattaki gerçekliklerin ne kadarına dayanabiliriz diye düşünürken bir hissizlik çemberinde kaybolup aklınızda yüzlerce soru oluşabiliyor, “Sangria” yı dinleyin tüm cevaplar önünüze gelecektir.

 

– Güzel Şeyler: Hayat hergün bir mucize, konusu yok ve bazen de biraz can sıkıcı bu hayat mücadelesinde olmak ya da olmamak amansızca bir mücadele. Tüm bunların arasından sıyrılıp güzel şeyleri yakaladığımız kadarıyla yaşıyoruz. “Güzel Şeyler”i dinlerken bu hislere kapılabilirsiniz!

– Oysa:  Bu şarkıda güzel şeylerin umuduyla yaşayıp, bir sonraki şarkıyı bekleyerek derin hayallere dalıyorsunuz bir yandan da elektro gitarın sesiyle şarkıya ritim tutuyorsunuz.

Albümdeki şarkıların gerek sözleri gerek müziğine bakılacak olursa Simge Pınar’ın tarzını yansıtan bir çalışma olduğu söylenebilir.

Umarım siz de bu albümü dinlerken daima güzel şeyler hissedersiniz…

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0