Bunu okuyorsunuz:
“Yara Aldıkça Güçleneceğiz!” Nova Norda’dan Yeni Tekli: Zor

“Yara Aldıkça Güçleneceğiz!” Nova Norda’dan Yeni Tekli: Zor

Nova Norda, yepyeni şarkısı Zor’la ilham vermeye devam ediyor!

Haftalar önce yeni teklinin haberini aldığımızda çok heyecanlanmıştık. Nova’nın her paylaşımını merakla takip edip ipuçlarını yakalamaya çalıştık. 12 Nisan’da sonunda yeni “gaz” şarkımıza kavuştuk. İlk şarkısı Çıktım Bir Yola’dan beri hayatını değiştirme kararını, atıldığı belirsizliklerle dolu yolu anlatan Nova Norda, düştüğünde kalkmasına yardım etsin diye yazdığı Zor’u,

hayalleri uğruna zoru başarmayı aklına koymuş olanlara ithaf etmiş.

 

 

Teaserlarında dinlediğimiz melodiyle günler öncesinden aklımıza takılan bu güzel şarkının söz ve müziği Nova Norda’ya, düzenlemesi de Nova Norda ve Umut Döven’e ait. Klibin yönetmenliğiniyse Emircan Soksan üstlenmiş. Uzun ve yoğun çalışmalarına Nova’nın paylaşımları sayesinde tanık olduğumuz etkileyici dans sahneleri de Selen Öztürk ve 2Day Dance’in eseri.

Yine gece oluverir ve görüverirsin
Rüyalarda yara bere içindesin
İçindeki bedevi sana söyledi
Kimse de kolay olacak demedi

Klipte Nova’yı bir ringde görüyoruz. Atakları savuşturuluyor, darbeler alıyor, defalarca düşüyor. Ama o asla düştüğü yerde kalmayı kabul etmiyor. Aldığı her darbede kendini daha iyi tanıyor. Her yeni yarada daha da güçlenerek kalkıp savaşına devam ediyor. Klibin sonunda maskeler atıldığındaysa Nova’yı bu kadar zorlayanın kim olduğunu görüyoruz. Onun zayıf noktalarını, yorulduğu anları bilip bunları çok iyi kullanan rakibi aslında Nova’nın ta kendisi!

Gece oluverir, yoruluverirsin
Belki bu yola henüz hazır değilsin
Yarının belirsiz
Zaten hiçbir zaman hazırım demeyecektin

Hayatın kendi akışında zaten bir sürü aksilik yaşarken bir de kendimiz engel oluyoruz ruhumuza. Zihnimize işlenmiş tabularla, kendimize inanmamakla, daha yola çıkamadan önümüze aşılması çok zor bir set çekiyoruz. Ama Nova’nın Varım’da dediği gibi rüzgar olup esecek, gökte süzülecek insanlarız. Bunu isteyecek kadar cesaretimiz varsa düştüğümüzde tekrar kalkacak kadar da gücümüz var. Hem daha, biricik kuzey yıldızımızın klibin sonunda müjdelediği gibi, kuzeyi bulup kuzeye kaçacağız. O zamana kadar yaralanmaktan korkmadan savaşmaya devam edeceğiz. Çünkü biz zoru sevdik bir kere!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0