Bunu okuyorsunuz:
Batu Akdeniz’den Yeni Tekli: Yanlış Biriyle Doğru Hikaye

Batu Akdeniz’den Yeni Tekli: Yanlış Biriyle Doğru Hikaye

Batu Akdeniz - Credit Emre Ergenç

Batu Akdeniz, 2018’de yayınladığı Hayat Böyle EP’sindeki Yanlış Biriyle Doğru Hikaye’yi bir tekli olarak yeniden yayınladı ve şarkıya bir de klip ekledi. Yazı özlediğim için son bir aydır yana döne aradığım, dinlediğim chill şarkılardan biri de bu. Haliyle yeniden gündeme gelmesi çok mutlu etti beni.

Yanlış Biriyle Doğru Hikaye’nin söz ve müziği Batu Akdeniz’e, aranjesi Anıl Yazıcı’ya ait. Klibin yönetmenliğini de Emre Ergenç üstlenmiş.

Batu, çok doğru bir zamanda “Gözünüzden kaçmış olabilir ama böyle bir kış güneşi var” der gibi bize tekrar sundu bu güzel şarkıyı. Hala karanlık ve soğuk sabahlara uyandığımız için yataktan kalkmada bir itici güce ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada bu şarkının çok yardımcı olacağına inanıyorum. (Güneş görmediğimiz için şarkılardan enerji toplamaya çalışıyoruz, istediğiniz bu muydu kışçılar?) Ayrıca art arda partilerin yapılacağı zamanlar yaklaşıyor, bu şarkı da şimdiden playlistlerde yerini almıştır.

Kaçıp giderken anılardan
Uyandın nefesimde
Hayallerimde doğmuş bir ruh var
Yaşattım bedeninde

Elektro-rock meltemi

Bu şarkıda aynı zamanda sanal gerçeklik etkisi olduğunu da belirtmek isterim. Sanaldan çok hayal gücüne dayalı gerçi. Gözlerimi kapattığımda beni bulunduğum yerden koparıp götürüyor. Bir elektro-rock melteminde sürükleniyorum. Bungalovların arasında, 2 adım uzağımdaki denizi izliyorum. Kaygılarım, dertlerim, sorumluluklarım 3 dakika 21 saniyeliğine uçup gidiyorlar.

İsminin geçmediği günüm geçmiyor

Şarkı bittiğindeyse kendimi ya evimde ya da kütüphanede buluyorum. Bu yaz rüyasından uyandığım yeri hiç beğenmeyip şarkıyı başa alıyorum.

Yanlış biriyle, doğru hikaye
Ne senle ne sensiz olmuyor
Bu aşk nereye?

Hastalıklı ve harika bir şey!

İnsanları olduğu gibi kabullenemiyoruz. Beğendiğimiz insana kendi sevdiğimiz özelliklerle donanmış bir ruh biçiyoruz. Zaman geçtikçe onun, aslında hayal ettiğimize hiç benzemediğini fark ediyoruz. Belki biraz tanımaya çalışsak, barındırdığı hazineleri görüp “ideal” olanı aramaktan vazgeçeceğiz, karşımızdaki ruhun ne kadar güzel olduğunu anlayacağız. Ama bir şans bile vermeden, elimizde hayal kırıklıkları, incinmiş duygular, öfke ve hüzünle köşemize çekiliyoruz. Peki, bundan ders alıyor muyuz? HAYIR! Uslanmadan kalbimizi iyileştirip, yeni hayaller kurup aynı yolda devam ediyoruz. Batu da bu durumu fark edip böyle bir döneminde yazmış Yanlış Biriyle Doğru Hikaye’yi. “Bu durumu hep yaşıyorsanız bu duygudan içten içe hoşlanıyor olabilirsiniz ve bence bu hastalıklı ve harika bir şey!” diyerek bizi bağrına basıp bu şarkıyı yaptığın için teşekkür ederiz Batu.

Cesaretim yok artık anla
Üzülmeye yok cesaretim
Avunuyorken aynı yalanla
Koşulsuz esaretim

Ankara’ya gri şehir diyen, Ankara’yı sevmeyen çok insan var. Evet, geneline resmi ve bazı insanlar için sıkıcı bir hava hakim olabilir. Ama çok güzel renkleri de barındırıyor Ankara. Batu da bu klibiyle Ankara’nın güzelliklerini çok güzel yansıtmış. Şarkının sounduna yakışan pozitif görüntüleri izlerken gülümsememek mümkün değil.

Nokta konulamayan, virgüllerle nefes alınabilen ilişkileri izliyoruz klipte. Mutsuz, mutlu, yollarda, bambaşka yerlerde, başbaşa, kalabalıklar içinde çiftler… Hepsi, anılarına sımsıkı tutunmuş, hikayelerini devam ettirmek için çaba harcıyorlar.

Fark eder mi gemiler yansa
Buluşurken aynı limanda
Aklım yok ki fikrim hep sende
Yaşıyorken anılarda

Son olarak bu şarkının Sofar performansını da dinlemenizi öneririm. Konser haberleri ve yeni şarkıları için Batu Akdeniz’i takibe almayı unutmayın! Doğru kişilerle doğru hikayeler yaşamanız dileğiyle…

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0