Bunu okuyorsunuz:
İstanbul’a Yeni Bir Renk: Şenceylik

İstanbul’a Yeni Bir Renk: Şenceylik

Şenceylik, Eda Sena Şenceylan

Şenceylik ile beraber vazoları kırmaya, kulaklarınızın pasını silmeye geliyoruz! Asıl adı Eda Sena Şenceylan olan, yazdığı şarkılarla ismini bu dönemde çokça duymaya başladığımız bu genç sanatçımız yeni şarkısı Kırıldı Vazo‘yu tüm dijital platformlarda yayınladı.

 

 
Seni Gördüm Rüyamda, Salonda, Kağıt Kesiği ve Islık gibi önemli parçalara ev sahipliği yapan, son dönemlerde çalma listelerimizden eksik olmayan Şenceylik, yeni şarkısını Avrupa Müzik etiketi ile 14 Şubatta yayınladı.
 

 
Geçtiğimiz aylarda romantik şarkıların prensi, yaptığı düetlerle tekrar ve tekrar kalbimizi ele geçiren Can Ozan ile beraber yaptıkları Seni Gördüm Rüyamda ile kitlesini çok arttırmıştı. Hatta bu şarkı spotify’da bir milyon dinlenmeyi aştı. Şenceylik, Can Ozan dışında iki çok önemli sanatçıyla da inanılmaz düetlere imza attı. Bunlardan biri kendi prodüktörü olan Arel Koray Nalbant‘ın grubu ile Salonda‘yı,  Ahmet Ali Arslan ile Kağıt Kesiği ve Zeytin Ağaçları‘nı düetlemişti.
 

 
Şarkıya değinmek gerekirse tamamen efsane bir iş olmuş. Yitip giden bir aşkın arkasından hafif esprili, hafifse kızgın bir şarkı… Senin gibi adamlara ne denir? Ayrıca bir diğer teklisi Islık’tan bir ton daha sert soundlar kullanılmış ama sözlere uymuş mu? Bence uymuş. Şarkı sound olarak, sözler olarak resmen Şenceylik’e uymuş! Ayrıca şarkının mutfak kısmından bahsetmeyi unutmayalım… Şarkının elektrik gitarları, tuşluları ve prodüktörlük koltuğu Arel Koray Nalbant, davulları ise Canberk Karademir imzası taşıyor. Şarkının söz ve müziği ise Şenceylik’te.

 

şenceylik
– Eda Sena Şenceylan

Solo çalışmalarıyla her gün gitgide üstüne koyan, adını sıkça duyacağımız bir Şenceylik geliyor desek yeridir. Yazdığı sözler, kullanılan soundlar ile çoğu kişiyi kendisine hayran bırakmaya başladı bile. Şenceylik hakkında daha çok şey öğrenmek isterseniz Efe ile yaptıkları röportajı sizin için böyle bırakalım.

Şenceylik hakkında daha fazla şey öğrenmek isterseniz de sosyal medya hesabını bırakalım: https://www.instagram.com/senceylik
 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
6
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0