Bunu okuyorsunuz:
Birkan Nasuhoğlu Ortalığı Karıştırdı

Birkan Nasuhoğlu Ortalığı Karıştırdı

birkan nasuhoğlu

GTR Müzik ekibinin başarılı sanatçısı Birkan Nasuhoğlu, yeni şarkısı “Karıştı Ortalık” ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

Birkan Nasuhoğlu ismini ilk Yedinci Ev‘de duyduk. Yedinci Ev’in naif, sempatik vokali olarak hayatımızda yer edinen başarılı sanatçı, Yedinci Ev’in dağılması ile solo kariyerine başladı. Solo kariyerine GTR müzik ile hızlı ve sağlam adımlarla giriş yapan Nasuhoğlu, bugüne kadar beş mükemmel şarkı yayınladı.

Kendisinin zaten Yedinci Ev döneminden beri aklımızda olan mükemmel şarkılar ile biliyorduk. Yazdığı şarkılar ile çoğu insana belki saatlerce hayaller kurdurdu, belki ayrılık acılarının ağrı kesicisi oldu. Kim bilir… Ama hepimizin hayatına dokunan biri oldu.

 

birkan nasuhoğlu
– Birkan Nasuhoğlu

Sanatçının diğer şarkılarında anlattıklarını hep dile getirdik. Kendisini biraz dinleyen bile onun müziğe bir aşkı olduğunu ve işini sevgiyle yaptığını anlar. GTR müzik ile beraber kısa dönemde aile tadını yakalan müzisyeni bunun için tebrik etmemek olmazdı. Bu dönemde bi’ işi aile gibi ele alabilmek, işini severek yapmak zor olan bir şey.

Bu aile duygusu öyle güzel bir hal almış ki, Gökhan Türkmen ile abi-kardeş gibi bir ilişkileri var. Türkmen’in Ocak’ta yayınlanacak “Gülmedi Kader” şarkısında beraber rol alacaklar. Zaten ilk paslaşmalarını Türkmen’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı Aşkın Enkazı parçasında görmüştük. Şarkının söz-müzik koltuğunda sevgili Nasuhoğlu yer alıyordu.

 

Bencillik güçlü bir zehir

Sevgili Nasuhoğlu şarkı hakkında görüşlerini şöyle anlatıyor; Karıştı Ortalık bize bencilliğin ne güçlü bir zehir olduğunu tekrar hatırlatıyor. İnsanın içine içine
işleyen hayatta kalma içgüdüsü ile etrafına verdiği zararın haddi hesabı yok. Tümden gelip tüme varan Karıştı Ortalık bir yandan bize kendimizi sorgulatma imkanı da sunuyor.

 

Sanatçının diğer yayınladığı şarkıları ve Karıştı Ortalık şarkısını da şu şekilde değerlendirdim:

İlk yayınladığı Öyle Dur şarkısı ile çoğu kişinin beğenisini toplayan Nasuhoğlu, geleceğe umutla bakmamızı sağladı. Öyle Dur hepimizin yaşadığı bir aşk hikayesi gibiydi… Hep bi’ sorun bulduk ama hep sevdik, değil mi?

 

 

Ardından bahar neşesi olan bi’ şarkı Bahar Geldi Zaar ile karşımıza çıktı. Bu sefer daha umutluydu şarkı sözleri, her şeyin iyiye gideceğini anlatıyordu. Günler geçecek, yaralar iyileşecek ve tüm o kötü anılar yok olacaktı. Bu umut dolduran şarkıdan sonra günler daha güzel gelmeye başlıyor insana. Bi’ ayrılığın kabullenişi gibi.

 

 

Ardından zaman ilerlerken, rastgele sosyal medyada denk geldim. Zamanında bi’ programda sevgili Elçin Orçun ile beraber söyledikleri Hani Dersin Ya Tamam’da artık tüm dijital platformlarda yerini almıştı. Bu şarkıyı aslında pek anlatamam sanırım ama dinledikçe kendinizi düşünürken bulacaksınız… Deneyin olmadı.

 

Sonra eylül sonlarında bi’ şarkıyla yine kapımız çalındı. Dinamik soundu, mizah ile birbirine karıştıran Aramızda Engeller haftalarca dilimden düşmedi… O nakaratını kafamdan bi’ türlü çıkaramadım. Kendinizi istemsizce dans ederken bulabileceğiniz bu güzelim şarkıyı hala dinlemediyseniz ne diyeyim…

 

 

Ve tabii dün geceden beri dilime takılan mükemmel şarkı Karıştı Ortalık bugün itibari ile tüm dijital platformlarda yerini aldı! Apaçık sözleri, soundu ve o mükemmel nakaratı ile kalbimi ele geçirdi resmen. Tüm medyalarım karışık şu an. O listeye ekle, bu listeden çıkar falan derken karıştırdık ortalığı.

 

 

Ayrıca sevgili Elçin Orçun ile de çok güzel üç tane düete imza attılar. Varsa Yoksa, Bi’ Fazla ve Ağlama Yar ile bizi şarkısız bırakmadılar! Kendilerini seviyoruz, hep şarkılar söylemelerini istiyoruz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0