Bunu okuyorsunuz:
Bob Dylan Nobel Ödülü’nü Almaya Gidiyor!

Bob Dylan Nobel Ödülü’nü Almaya Gidiyor!

2016 Nobel Edebiyat Ödülü sürpriz bir kararla ünlü Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Bob Dylan’a verilmiş, sanatçı ise ödül törenine katılmayarak ödülünü almamıştı, sessizliği ile hepimizi çok şaşırtan Dylan bugün ödülü almaya gideceğini açıkladı!

Geçtiğimiz Ekim ayında Nobel Ödülleri açıklanınca hepimiz oldukça şaşırmış, Edebiyat Ödülü Bob Dylan’a verilmişti. Kimilerine göre bu çok doğru bir karardı, şarkı sözleri de aslında birer şiirken; diğer taraftakiler ise tepkili yaklaşmışlardı. Bob Dylan için “Amerikan şarkı geleneğine yeni ve şiirsel bir ifade tarzı getirdi.” ifadesi kullanılmıştı.

Dylan cephesinden açıklama yapılmamasıyla tartışmalar büyümüş ve sanatçının geçen sürenin ardından ödülün kendisine verilmesinin ‘nutkunun tutulmasına neden olduğunu’ söylediğini de okumuş, ardından ödül törenine gidip ödülü almayacağını da aynı hayretle takip etmiştik. Bugün ise Dylan’ın akademi üyelerinin ve kendisinin bulunduğu sessiz ve sakin bir törenle ödülü almaya gideceğini öğrendik.

Bob Dylan (1967)

Haberlere göre 1-2 Nisan’da İsveç’te konser vermek için bulunacağı hafta sonu kendisine Nobel diploması ve madalyasının takdim edileceğini, törene basın üyelerinin alınmayacağını, yapılması zorunlu konuşmanın ise Bob Dylan tarafından kaydedilip daha sonra yayınlanacağını da öğrendik.

Şimdi ise merakla hafta sonunu bekliyor, konuşma için gün sayıyoruz. Bob Dylan’ın ödül karşısında sessizliğe gömülmesinin nedenini de açıklamasını bekliyoruz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0