Bunu okuyorsunuz:
Ödül Gibi Bir Show Band: Ödül & Funk Alaturka

Ödül Gibi Bir Show Band: Ödül & Funk Alaturka

ödül & funk alaturka

2005 doğumlu enerjik grup Funk Alaturka sevgili solistleri Ödül ile birlikte pop, rock, disco ve funk gibi müzik türlerine mensup dünyaca ünlü şarkıları alaturka müzikle harmanlayıp müzikseverlerle buluşturmakta.

Kalabalık kadrosuyla neşemize neşe katan Funk Alaturka sahne performanslarıyla izleyicinin göz zevkine hitap etmekle birlikte bu performanslarını şarkılarında kanun, darbuka ve benzeri Türk enstrümanları kullanarak Türk ezgileriyle süslemekte.

 

Albüm yolunda hızlı bir şekilde yol katetmekte olan Show Band, Türkiye çapında konser ve performanslarına devam etmekle birlikte çeşitli üniversitelerin bahar şenliklerinde de yer almakta. Ankara’dan Kocaeli’ye, Eskişehir’den Bolu’ya uzanan upuzun bir üniversite listesi var Funk Alaturka’nın. Üniversiteli gençler mi Funk Alaturka’yı, Funk Alaturka mı üniversiteli gençleri şenliklerine ortak etmiş bilemiyoruz ama her iki durumda da herkesin keyfinin yerinde olduğu kesin.

Vokalde Ödül, perküsyonda Mehmet Özçırpan, klavyede Canfırat Keskin, kanunda Ali Aydın, davulda Berkay Aydemir, bas gitarda Eren Mutlu ve elektronik gitarda Batu Akalın’ın yer aldığı Show Band’in ses teknisyenliğini Timuçin Aksüer üstlenmiştir. Muhammed Kahyaoğlu ise Funk Alaturka’nın stage manager’liğini yapmaktadır.

Tower of Power, Jamiroquai, Incognito, Electro Deluxe, Brooklyn Funk Essentials gibi gruplardan esinlenerek ortaya çıkarılan Funk Alaturka, canlı dinlemek isteyenler için Nişantaşı / Frankie’de sahne almakta! Sizi Ödül ve Funk Alaturka ile başbaşa bırakarak keyifli dinlemeler diliyoruz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0