Bunu okuyorsunuz:
Gamze Lim’den Rock Müziğin Ruhuna Yakışan Bir Albüm: Rockmania

Gamze Lim’den Rock Müziğin Ruhuna Yakışan Bir Albüm: Rockmania

gamze lim - rockmania

Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz değerli müzisyen, besteci Melih Kibar’ın Yadigar adlı albümünde ve Buddha Bar albümlerinde yer alan Mesaj adlı eserinin yorumcusu Gamze Lim Rockmania’nın profesyonel anlamda ilk albümü olan Rockmania 2017 yılı Şubat ayı başında yayınlandı.

İstanbul’un seçkin müzik stüdyolarında kendi alanlarında her biri çok değerli müzisyen, müzik yazarı ve müzik sektörünün içinden 40 değerli ismin emeği ile 3 seneye uzanan bir sürede tüm enstrümanlar canlı kaydedilerek hazırlanan Rockmania adlı albüm, Rock, Pop-Rock, Country, Rock’n Roll ve Orient-Rock tarzlarında farklı soundlar barındıran 14 adet sözlü eserden oluşmakta.

Albümün müzik prodüktörlüğünü Galip Kayıhan, eser düzenlemelerin de ise Burak Saltan ve Okay Barış imzası var. Söz yazarı ve besteci kimliği ile de albümde yer alan Gamze’nin 6 adet eseri albümde yer almakta. Albümde söz ve bestesiyle katkıda bulunan diğer isimler ise: Seda Akay, Tezer Soykök, Burak Saltan, Bulut Bostancı, Galip Kayıhan ve Okay Barış.

Albümünün ilk video klip çalışması “Uçurtma” adlı esere çekildi. Video klip, uzun yıllar Avustralya’da yaşamış, özellikle reklam ve aksiyon filmleriyle ismini duyuran Tarkan Özel imzası taşıyor. Uçurtma video klibi, görüntü yönetmeni Savaş Ekşioğlu ve Tarkan Özel yönetimindeki 15 kişilik bir ekiple İstanbul’da yer alan GreenBox stüdyosu Hayra Alamet Medya’da çekildi. 15 saat süren stüdyo çekimleri yaklaşık olarak iki aylık bir çalışma sonucunda hazır hale getirildi.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0