Bunu okuyorsunuz:
“Kapı Önünde Rock’N’Roll” Batu Akdeniz’den Ona Gitme

“Kapı Önünde Rock’N’Roll” Batu Akdeniz’den Ona Gitme

batu akdeniz

Yeni albümünün hazırlıklarını sürdüren Batu Akdeniz’in albüm öncesi teklilerinden Ona Gitme, 22 Ocak’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

2020’nin Aralık ayında yayınlanan Bir Sebebi Var’da geçmişi ve benliğiyle olan savaşını romantik gitar rifflerinin eşliğinde anlatan Batu Akdeniz, yeni teklisi Ona Gitme ile sevdiğimiz pozitif ve enerjik tavrını bize yeniden gösteriyor.

 

 

Söz ve müziği Batu Akdeniz’e ait olan Ona Gitme’de, elektro gitarda Che Mutko Akça ve Batu Akdeniz’i, bas gitarda Aslan İstepanov’u; klavyede James Tayor’ı ve davulda Bulut Gör’ü dinliyoruz. Sevdiği kadını kaybetmemek için onu ikna etmeye çalışan bir adamın hislerini samimiyetle kelimelere döken Batu; içinden çıkılamayan bu durumu oldukça eğlenceli bir biçimde anlatmış. Seksi gitar solosu ve vurucu nakaratıyla dinleyen herkesi yakalayan Ona Gitme, cayır cayır rock’n’roll ruhunu iliklerimize kadar hissettiğimiz bir şarkı olmuş.

 

“Ona gitme bana gel
Güzelim bir bana gel
Yaktım yıktım kalan ne varsa”

 

Sözlerle uyumlu bir hikaye anlatan klibinin yönetmen koltuğunda Emre Ergenç oturuyor. Klipte bir kapı deliğinden apartman boşluğuna bakıyoruz. Kapının önünde Batu Akdeniz ve arkadaşları… Sevdiği kadının kapısının önünde bambaşka konseptlerle aşkını anlatmaya çalışan Batu; klip boyunca “Bir kere, on kere, yüz kere, bin kere” şansını deniyor. Bu denemelerde de arkadaşları onu yalnız bırakmıyor; yeri geldi mi Batu’nun yanında durarak yeri geldi mi Batu’yu ve paramparça kalbini toparlayarak… Şarkı ilerledikçe ivmesi yükselen akışı klipte rengarenk ışıklarla ve tüm ekibin coşkulu performansıyla izliyoruz. Bütün bu çabanın ardından kapının açılmasıyla da yüzümüze yayılan gülümsememizle mutlu sonumuza ulaşıyoruz.

 

 “Onun olma benim ol
Nefes almak bile zor
Sensizlik söz konusuysa”

 

Bir Sebebi Var ve Ona Gitme’nin ardından Batu’nun hem yeni albümü için hem de konserleri için çok heyecanlı olduğumu söyleyebilirim. Covid önlemleri kaldırıldıktan sonra ilk Batu Akdeniz konserine gidip şarkılarını bağıra bağıra söylemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Siz de Batu Akdeniz’in Eylül 2021’de çıkacak yeni albümünün hazırlık sürecine eşlik etmek ve Batu’nun eğlenceli canlı yayınlarını izlemek istiyorsanız Batu’nun Instagram ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

 

 “Ona sorma bana sor
Bu hayat bir bana zor
Sen yanımda olmayınca”

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0