Bunu okuyorsunuz:
Nova Norda, Yeni Teklisini “Çıplak” İçin Besteledi

Nova Norda, Yeni Teklisini “Çıplak” İçin Besteledi

nova norda - beteri yok uslanmaktan 2020, çıplak

Nova Norda, Çıplak dizisi için bestelediği Beteri Yok Uslanmatan ile; toplum normlarına uymayı reddedip, yargılayıcı gözlere rağmen kendi bildiği yoldan gitmeyi göze almış bir kadının hikayesini anlatıyor.

 
Nova Norda, bir yandan hayata dair sorular sorup, bir yandan dans etmenin mümkün olduğunu kanıtlayan yepyeni protest bir parçayla karşımızda. Yeni teklisi Beteri Yok Uslanmaktan’ın konusu, isminden anlaşılabileceği üzere bu kez ahlak.

 

Nova Norda, Çıplak için besteledi

Nova’nın, Can Evrenol’un yeni dizisi Çıplak için bestelediği bu yeni parça, toplum normlarına uymayı reddedip, yargılayıcı gözlere rağmen kendi bildiği yoldan gitmeyi göze almış bir kadının hikayesi. İçinde ve albüm kapağında yaradılış referansları barındıran parça, medeniyetle beraber insanın kendi doğasından utanmasının, ahlak kavramı üzerinden bedenler üzerinde kurulan baskının, ‘uslu’ durmayan kadının dışlanışının doğamıza aykırılığına büyük bir isyan. Tekli, doğasından ötürü toplumca baskı gören her birey için bir özgürlük hayaliyle son buluyor ve soruyor: “pişmanlık duymadan özgürce yaşamak mı, keşke diyemeden usluca ölmek mi?”
 

 

Prodüktör koltuğundan Ekin Beril’den tanıdığımız Playjoy yer alıyor

Kariyerinin başından itibaren birçok prodüktör ve müzisyenle çalışan Nova, bu kez prodüktör koltuğunu Caner Anar’a (Playjoy) emanet etti. İkiliden çıkan ilk ürün olan “Beteri Yok Uslanmaktan” şimdiden birçok işbirliğinin habercisi gibi görünüyor. Parçanın miks masteringi ise Emre Nişancı’ya ait.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
1
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0