Bunu okuyorsunuz:
Baturalp’ten Yeni Tekli: Yanıyorum Okyanusumda

Baturalp’ten Yeni Tekli: Yanıyorum Okyanusumda

Baturalp, Mart 2019’da yayınladığı ikinci stüdyo albümü Karışık Bir Albüm’ün ardından yeni teklisi Yanıyorum Okyanusumda ile karşımızda.

 

Bir yandan yeni albümünün hazırlıklarını sürdüren Baturalp’in yeni teklisi Yanıyorum Okyanusumda 11 Haziran’da tüm dijital platformlarda yerini aldı. Yanıyorum Okyanusumda’nın söz ve müziği Baturalp Yılmaz’a, düzenlemesi Ertan Onur Gülanber, Özgür Ede ve Baturalp Yılmaz’a ait.

 

“Yangın mısın diye sordum kendi kendime
Cevabından kaçarken anladım, çoktan yanmışım”

 

 

Sound açısından Baturalp’in önceki şarkılarından çok farklı olan Yanıyorum Okyanusumda’nın dinleyenlerde uyandırdığı hisler açısından Baturalp’in zarif, kesin ve etkileyici tavrıyla uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Şarkıda büyük bir kederin içinde yorgunluklar, pişmanlıklar dinliyoruz. Sözlerle beraber karanlık ve çok aşık bir ruhun peşinde, kırılgan bir buz parçasının üstünde ilerlemeye çalışıyoruz. Biz dans ederek şarkının evreninde kendimize yer edinirken tedirginlikle atan kalplerimiz yavaş yavaş kırılıyor ve biz farkına varamadan geçip giden her şeyle tekrar yüzleşiyoruz.

 

“Öylece bakma sakın bana
Yaralarıma tuz olan anılarımda
Yanıyorum ben okyanusumda”

 

 

Baturalp, her yeni şarkısında bizi daha farklı şekillerde üzmeyi başarıyor; her seferinde daha görkemli bir şekilde ruhlarımız paramparça oluyor ve bu durumun bu teklide de böyle olduğunu söyleyebilirim. Yanıyorum Okyanusumda’daki hüzün kesinlikle daha önce hissetmediğimiz bir şey ve ben bunu Baturalp’in hep bir şekilde dengede tuttuğu hüzüne bu sefer hiç müdahale etmemiş olmasına bağlıyorum.

 

“Düşmüşüm ben derdime
Fark etmedim geçtiğini
Benden ne çabuk gittiğini”

 

Baturalp, ilham aldığı, etkilendiği şeyleri kendi tarzına çok güzel bir şekilde entegre etmeyi başarıyor; bu sayede her yeni projesinde müziğini daha da geliştirmiş oluyor. Baturalp’i ilk albümü Çok Konuştum’dan beri dinliyorum ve bu gelişimi görmek beni gerçekten çok mutlu ediyor. Geçtiğimiz sene Baturalp’le bir röportaj yapmıştık, orada Çok Konuştum’un yıllar sonra zamansız bir albüm olarak değerlendirileceğini söylemiştim, hala bu sözümün arkasındayım. Üzerinden 2,5 yıl geçmiş olmasına rağmen hala her parçasında heyecanlandırabilen, eşsiz bir albüm Çok Konuştum ve bu heyecanın aynısını Yanıyorum Okyanusumda’da da hissettiğimi söyleyebilirim. Bu güzel teklinin ardından Baturalp’in yeni albümünü büyük bir merakla bekliyorum.

Son olarak, Baturalp geçtiğimiz günlerde Youtube hesabından Ölü Balık’ın akustik versiyonunu paylaşmıştı, dinlemediyseniz kesinlikle dinlemenizi öneririm. Bunun gibi minik sürprizlerden haberdar olmak isterseniz de Baturalp’i Instagram ve Youtube hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

“Öylece bakma sakın bana
Yaralarıma tuz olan anılarımda
Ölüyorum ben değme bana”

 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
1
üzücü
0