Bunu okuyorsunuz:
Ocak Aynının Öne Çıkan Albüm Ve Şarkıları

Ocak Aynının Öne Çıkan Albüm Ve Şarkıları

borns

2018 yılı müzik için Dolares O’Riordan’ın ölümü ile başlasa bile alternatif müzik için zengin bir başlangıç oldu. Yılın ilk ayını geride bıraktığımız şu günlerde müzikseverler için geçen seneden daha iyi bir yıl olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ocak ayının en sevilen, en çok dinlenen albüm ve şarkılara göz atalım.

ALBÜMLER

borns

1. BORNS – BLUE MADONNA

Electric Love şarkısı ile çıkış yapan ve oldukça başarılı iş yapan Amerikalı şarkıcı, 12 Ocak’ta piyasaya sürdüğü albüm ile oldukça iyi övgüler aldı. Tommy English’in prodüktörlüğünü üstlendiği albüm Alternative/Indie Rock, Pop/Rock, Left-Field Pop tarzını barındırıyor. Lana Del Rey ile yaptığı God Save Our Young Blood şarkısı albümün en sevilen şarkısı olmuş vaziyette. Faded Heart şarkısı ise Fifa tutkunlarının bileceği bir şarkı. Albümde ayrıca, We Don’t Care, Man, Supernatural ve Bye-bye Darling ön planda. 12 şarkıdan oluşan bu güzel albüm kuşkusuz bu senenin en güzel işlerinden biri!

shame

2. SHAME – SONGS OF PRAISE

Genç İngiliz grup Shame ilk albümünü 12 Ocak’ta piyasaya sürdü. Özellikle Metacritic puanı ile Ocak aynının en iyi albümü olması aslında hiçte şaşırtıcı değil. Post-punk, Indie rock türünde olan albüm 10 şarkıdan oluşuyor. One Rizla, Tasteless, Dunt on Trial ve Concrete albümün dikkat çeken parçaları. Bu yeni grup ilk albüme göre gayet güzel bir iş çıkarmışa benziyor. Gelecekte adlarını daha fazla duyacağız gibi!

FIRST AID KIT - RUINS

3. FIRST AID KIT – RUINS

İskandinavların yükselen yıldızı olan First Aid Kit yeni albümü Ruins’i 19 Ocak’ta yayınladı. 10 şarkıdan oluşan ve Indie Folk ağırlıklı olan albümde R.E.M gitaristi Peter Buck, Midlake’den McKenzie Smith gibi güçlü isimlerin imzası var. Albümün en dikkat çeken şarkısı ise Fireworks. Ayrıca, It’s a Shame, Ruins, Rebel Heart, Postcard ve  Distant Star şarkıları yine albümde öne çıkıyor.

FALL OUT BOY - MANIA

4. FALL OUT BOY – MANIA

Daha önce Save Rock and Roll, Take This to Your Grave ve From Under the Cork Tree gibi akılda kalıcı işler yapan Fall Out Boy’un 19 Ocak’ta yayınladığı MANIA albümü bu ayın en çok ses getiren albümü oldu. Eleştirmenler tarafından beğenilen ancak hayranlarının beklentilerini şimdilik karşılayamayan albüm daha çok Electropop havasında. Tabi Centuries, Thnks fr th Mmrs, Sugar, We’re Goin Down ve This Ain’t A Scene, It’s An Arms Race gibi muazzam şarkılar yapan grup için beklentiler her zaman yüksek. 10 şarkıdan oluşan albümde Champion, Young and Menace ve Church şarkıları ön planda.

DJANGO DJANGO - MARBLE SKIES

 5. DJANGO DJANGO – MARBLE SKIES

Londra çıkışlı sevilen grup Django Django bu senenin en güzel işlerinden birini yapmışa benziyor. Bazı kesimlere göre son yılların en iyi Indie rock yapan grubu bu çitayı biraz daha üst seviyeye çıkarmışa benziyor. 26 Ocak’ta çıkardıkları Marble Skies, 10 şarkıdan oluşuyor. Tamamen Indie rock türünde olan albümde hemen her şarkı öne çıkıyor. Bir albümde daha ne iyi olabilir ki?

ŞARKILAR

1. BLUE OCTOBER – I HOPE YOU’RE HAPPY

Texas çıkışlı ünlü grup Blue October’ın 2 yıllık aranın ardından yayınladığı şarkı, Haziran’da çıkması planlanan albümün aynı zamanda çıkış parçası. Derin sözleri ve hareketli temposu ile oldukça başarılı bir iş ve güzel bir albümün habercisi.

2. LOVELY.THE.BAND – BROKEN

Şarkı birkaç ay önce çıkmış olsa bile asıl çıkışını bu sene gösteriyor. Amerika’da bazı reklamlarda kullanılması ve önümüzdeki günlerde yapılacak Super Bowl maçının reklamlarından birinde kullanılacağı kulislere sızmış durumda. Bu güzel şarkıyı daha çok duyacağa benziyoruz!

3. VANCE JOY – WE’RE GOING HOME

Riptide ve Mess Is Mine şarkılarıyla gönlümüze taht kuran Avustralyalı şarkıcı Vance Joy’un önümüzdeki ay çıkacak olan Nation of Two albümünün üçüncü teklisi olan We’re Going Home oldukça başarılı bir iş. Yavaş yavaş yükselişe geçen bu şarkı albümün çıkması ile birlikte daha çok duyulacağa benziyor.

4. TOM WALKER – LEAVE A LIGHT ON

Bu sene özellikle Britanya’da büyük bir çıkış yakalayan şarkı her geçen gün popülaritesini arttırıyor. Akılda kalıcı nakarat kısmı ve farklı duygulara girmeyi sağlayan ritmi belki de şarkının en sevilesi yanı.

5. THIRTY SECONDS TO MARS – DANGEROUS NIGHT

Jared Leto ve Thirty Seconds to Mars hayranlarını Walk On Water şarkısından daha fazla heyecanlandıran Dangerous Night daha düşük tempoda. Biraz daha pop vari bir şarkı gibi olsa bile çıktığı ilk günden itibaren ses getirdiği bir gerçek.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0