Bunu okuyorsunuz:
Yetenekli Sanatçı Karsu’dan Yeni Albüm

Yetenekli Sanatçı Karsu’dan Yeni Albüm

karsu

Şarkıcı, piyanist, söz yazarı ve besteci Karsu 5 parçadan oluşan ‘Play My Strings’ adlı  albümünü geçtiğimiz gün yayınladı ve dinleyicilerini 2018’in son haftasında mutlu etti.

Karsu 2012’de çıkardığı ilk stüdyo albümü olan Confession ve 2015’te çıkardığı Colors albümü ile büyük bir çıkış yakalamıştı. Albümünde yer alan şarkılarının bir çoğunu kendisi yazıp bestelemesi onun ne kadar yenetekli bir sanatçı olduğunu gözler önüne seriyor.

İstanbul, Ankara ve North Sea caz festivalleri ve New York’taki Carnegie Hall gibi dünyanın bir çok yerinde sahne alması ise bu yeteneğin kanıtı.

karsu

Karsu‘yu özel kılan en önemli şeylerden biri de müziğe küçük yaşlarda başlaması ve sahnede ruhunu şarkıya adamasıdır. şarkıları adeta yaşayarak söylüyor. Bir diğer şey ise  7-8 yaşlarında piyano çalmaya başlamasıdır.  Bu çok önemli çünkü müzik hayatının temellerini atarak alt yapısını oluşturmaya başlıyor evet belki yetenek önemli ama kişinin müzik eğitimini alması da çok önemli bunlar önemli etkenler.

Albüme bakacak olursak ‘Gesi Bağları, Bobby, Lily, Bırak Beni Böyle ve Seven Nine’ olmak üzere toplam 5 parçadan oluşuyor.

Müzik hayatına genç yaşta Amsterdam’da başlayıp caz, klasik ve rock’ı harmanlayarak dünyanın bir çok yerine pencere açan Karsu’yu dinlemek çok güzel hissettiriyor. Bazen enerjik olup onunla ritim tutuyorsunuz, bazen de onunla birlikte hüzünlenip düşsel bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Her şarkıda ayrı güzeldir Karsu…

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0