Bunu okuyorsunuz:
Batu Akdeniz İle Hücum Kayıtlar

Batu Akdeniz İle Hücum Kayıtlar

Batu Akdeniz

Eski rockerlardan kim kaldı dediğimizde aklımıza gelen ilk isimlerden olan Batu Akdeniz, yeni albümüne az kala Hücum Kayıtlar serisiyle karşımızda.

 

Yeni albümü heyecanla beklediğimiz bu süreci de dolu dolu geçirmeyi tercih eden Batu Akdeniz, hücum kayıtlar serisini 16 Eylül’de yayınlamaya başladı.  Soğuk bir nisan sabahı Ankara’da, Shelter Stage’de canlı çalınıp kaydedilen bu serinin ilk parçası, temmuzda yayınlanan Hareket Vakti oldu.

 

 

Parçanın videosunun yönetmen koltuğunda Yanlış Biriyle Doğru Hikaye ve Hareket Vakti kliplerinden de hatırladığımız Emre Ergenç oturuyor. Teklinin klibi gibi bir icra videosu tercih etmeleri sayesinde videonun Batu’nun sahnedeki performansını deneyimleyememiş olanlar için bir konser teaserı niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Batu’nun performansı dedim ama Batu Akdeniz’in müziğini anlatırken onun yol arkadaşlarından söz etmemek olmaz; parçada gitarda Che Mutko Akça’yı, bas gitarda Aslan İstepanov’u, klavyede James Taylor’ı ve davulda Bulut Gör’ü dinliyoruz. Ekip etkileşimine çok önem veren Batu’nun ekibindeki müzisyenler de aynı rock’n roll ruhunu taşıdığı için videoda hepsinin nasıl tutkuyla çaldığını görebiliyoruz. Bu tutkularını şarkıya o kadar güzel yansıtmışlar ki parçayı dinlerken o oldschool rock havasını iliklerimize kadar hissediyoruz.

 


Bir gün bile yorulmam, durmam hiç durulmam
Boş sözleri sakla, dönmek yok geri
Var oldukça dünya, bu ruh özgürleşmeli
Onlara bu son durak, bana hareket vakti


 

Hayatın hızla değiştiği, çabuk uyum sağlamanın zorunlu olduğu zamanlardayız. Bu hıza ayak uydurabilenler zaten güzel bir şekilde yaşamaya devam ediyorlar. Geride kalanlarsa kendilerini kaosun ortasında buluyorlar. Ve tüm o durağanlığın, umutsuzluğun, yılmışlığın arasında bir kısım insan da ilerlemeye devam edebilmek için bir parıltı arıyor. O kargaşanın içinde en sevdiğimiz, en güvendiğimiz insanlar da var. Hatta biz de oradayız, kendimize engeller koyup duruyoruz. Batu da bunu fark edip kanatlarımızı açmamız, kendi normlarımızı yıkıp geçmemiz için Hareket Vakti’ni bizlere sunmuş. Hadi biz de onu dinleyip yollar yok olmadan harekete geçelim; ruhlarımız özgürleşsin.

Batu Akdeniz’in de dediği gibi “Sevgi, saygı ve rock’n roll ile…”

 


Çalıştım çalıştım, inan ki hep savaştım
Ne umdum, ne buldum
Ama huzurlu ruhum
Geç oldu, güç oldu ama sonunda oldu
Ben, özgürüm.


 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
1