Bunu okuyorsunuz:
Baturalp’ten Apokaliptik Aşk Manifestosu: Çok Konuştum Uyuşmuş Dilim

Baturalp’ten Apokaliptik Aşk Manifestosu: Çok Konuştum Uyuşmuş Dilim

baturalp

Baturalp, yeni albümüne yaklaşırken yeni bir tekli daha yayınladı. Çok Konuştum Uyuşmuş Dilim’in söz ve müziği Baturalp Yılmaz’a, düzenlemesi Baturalp Yılmaz ve Ertan Onur Gülanber’e ait. Klibin yönetmenliğini de Sarper Güzeldikiciler üstlenmiş.

Klip, grungy efektleri ve sürekli bir devinim halinde olmasıyla post-apocalyptic bir filmden alınmış bir kesit gibi. Klibe puslu bir atmosfer hakim ama Baturalp’in bitmeyen enerjisi bu havayı biraz yükseltiyor, bu sayede dengeli ve hoş görüntüler izleyebiliyoruz.

Bilemediğin şeyler var senin, ben biraz sıkıntılı bir tipim, sıkıntılı bir tipim
Göremediğin şeyler var senin, ben gerçekten iyi değilim, hiç iyi değilim

Bunu söyleyen adam “Cesaretim yok sarhoşluk bunun adı, yalpalar sana doğru bütün adımlarım” diyen nazik hayalperestten başkası değil.

Yalnız bir aşk yaşayan, kendi kendine sevinen, üzülen adam en sonunda içinde birikenleri bağırıyor. Kendini anlamış, kabullenmiş. Artık anlatabilir karşısındaki kadına. Söyledikleri gerçek anlamlarıyla dökülebilir artık dudaklarından.

Uzun bir süre içinde tuttuğundan tek nefeste atmak istiyor biriktirdiklerini. Konuşuyor, konuşuyor…

Çok konuştum uyuşmuş dilim, içimde fırtına uçar sözlerim
Namlunun ucunda birikmiş romantik, hissetmemişsin!

Yazının başlığında apokaliptik aşk manifestosu dedim çünkü bu kadar birikmiş sözlerin bir kargaşaya sebep olacağı çok açık. Ki Olsaydın Kadınım’daki “Pardon, istemeden çarpıldım sana, hissetmemiş olamazsın”  tahminin yanlış olduğunu görünce kahramanımızın bir kişisel kıyamet yaşadığını şarkı sözlerinde görüyoruz. Ve kıyametin peşinden gelen pişmanlığı da…

Çok çok çok çok çok söyledim iyi halt ettim çok söyledim, hissedemedin sana söyledim
Çok çok çok çok çok söyledim kelimeler bol bol söyledim iyi halt ettim çok söyledim

 Geçtiğimiz günlerde Baturalp’in ilk solo konseri vardı, gidemedim ama birkaç story izleme şansım oldu. Kliplerinde böyle coşan birinin konserlerinin de çok eğlenceli olacağını düşünüyordum ve düşündüğüm gibi olmuş. Yeni albümle gelecek olan konserlere mutlaka gidin. En çok eğlendiğiniz konserlerden biri olacağına eminim.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0