Bunu okuyorsunuz:
Burak Can Bayar’dan Özgürlüğe Davet: “Nasıl Buralar?”

Burak Can Bayar’dan Özgürlüğe Davet: “Nasıl Buralar?”

“Geri Ver Bana” single’ı ve Mirkelam’ın “Hatıralar” şarkısına yaptığı cover çalışması ile adından söz ettirmeyi başaran Burak Can Bayar, albüm öncesi son teklisi olan “Nasıl Buralar” adlı çalışmasını BCB Müzik etiketiyle yayınladı.

Söz, müzik ve düzenlemesi Burak Can Bayar’a ait olan şarkıda, tüm enstrüman kayıtları da sanatçının kendi tarafından yapıldı. Seksenli yıllara ait tınılarla beslenmiş olan çalışmanın mixing’i Özgür Yurtoğlu tarafından yapılırken, mastering’de ise masada Avustralyalı Joe Carra yer aldı.

 

Mayıs ayının son günlerinde Netd üzerinden yayınlanan klipte, farklı karakterlerdeki kadınların özgürlük ile olan ruhsal bağları ve bu özgürlüğün onlara verdiği huzur fikri tema olarak işlenirken; Burak Can Bayar, dışarıda nasıl bir hayat olduğunu anlatmaya çalışarak herkesi daha özgür bir yaşama davet etmiş oldu.

Aynı zamanda bir yol şarkısı olarak tanımlanabilecek “Nasıl Buralar”da sanatçının, önceki şarkılarında yer alan rock çizgisinin biraz daha dışında kalarak daha çok Indie Pop’a yönelerek; daha duru bir sound yakaladığını görmek mümkün. Eylül ayına kadar hazır olması beklenen albümde ise bu ses çeşitliliğini; ve tarzlar arasındaki yumuşak müzik geçişlerini daha sık duyma imkanımız olacak.

Burak Can Bayar’ın Sosyal Medya Hesapları
Instagram: https://instagram.com/burakcanbayar
Facebook: https://facebook.com/burakcanbayar
Twitter: https://twitter.com/burakcanbayar

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0