Bunu okuyorsunuz:
Gökhan Türkmen’den Sevgililer Günü’ne Özel: Kağıt / Bout D’Historie

Gökhan Türkmen’den Sevgililer Günü’ne Özel: Kağıt / Bout D’Historie

Gökhan Türkmen

En son Birkan Nasuhoğlu ile yaptığı düet ‘Gülmedi Kader’ ile ‘karşımıza çıkan Gökhan Türkmen, albümün dördüncü teklisi Kağıt/Bout D’Historie ile tekrar karışımızda.

 
Yaptığı çalışmalarla hepimizin kalbine dokunan, kalplerimizde uzunca bir süre taht kuran Gökhan Türkmen, bu şarkısında da bizi pek fazla şaşırtmadı ve yine duygularımızı tavan yaptırdı. Şarkıda aşkını kağıt üzerinden anlatan, kendini böyle bir metafor ile anlatması tamamen mükemmel bir duygu denizi yaratıyor.

gökhan türkmen
Gökhan Türkmen – Kağıt

Kağıt’ın sözü ve müziği Gökhan Türkmen’e aitken, Kağıt’ın Fransızca versiyonu Bout D’Historie’nin sözleri-çevirisi ise Nathalie Reins’e ait. Teklilerin prodüksiyonu (aynı zamanda mixleri üstlenen) Tunç Çakır, düzenlemeleri ise (ikinci tekli Sır’da olduğu gibi) Atıl Aksoy imzası taşıyor.

Gökhan Türkmen’in 2020’nin sonbahar aylarında yayınlayacağı yeni albümünün dördüncü parçası olan Kağıt, diğer üç şarkıda da olduğu gibi duygusal tonları yüksek bir şarkı. Bu sayede bizi çok duygusal yoğunluğu yüksek bir albümün beklediğini açıkça söyleyebiliriz.

 

Aşkın Enkazı‘ nda yitip giden bir aşkın ardında bıraktığı yıkımı, kayboluşu anlatan sözlerle hepimiz derbeder bir havaya bürünmüş, uzun bir sürede etkisinden çıkamamıştık. Aşkın Enkazı aslında bir mini hikayenin de başlangıcı idi…
 

 
Albümün ikinci parçası Sır ise diğerlerinden tamamen daha farklı bir çalışma idi. Açıkçası dört şarkıyı arka arkaya dinlediğinizde müzikal açıdan daha da farklı bir şarkı gibi geliyor. Sözleri ise biraz daha vazgeçmiş, hayal dünyasından geçen o kişiyi başkasının bulmasından korkmuş birini anlatıyor gibi. Az evvel bahsettiğimiz o vurucu mini hikaye serisi bu klipte bir başka boyutta idi ama en vurucusu en sonda…

 

Gülmedi Kader

Albümde şu an bildiğimiz tek düet olan Birkan Nasuhoğlu ile karşımıza çıkan Gülmedi Kader… Şarkının öyle tuhaf bir havası var ki… Sözleri, klibi, müziği… Açıkçası daha albümün tüm şarkılarını göremedik ama albümün en sevdiğim şarkılarımdan biri oldu. Sözlerine bakınca aylar sonra bile hala sevdiği kadını unutamayan, başka biriyle olsa bile bunu kabullenemeyen bir adam var. Mini hikayenin de son ve en vurucu olan klibi de tamamen bu benim için…
 

 
Yukarıda bahsettiğim mini hikaye serisi bitti ama güzel klipler bitti mi? Hiç sanmıyorum… Siyah beyaz bir film tadında, İstanbul sokaklarında karşımıza çıkan Türkmen’i ayrı bir seveceksiniz! Klibin yönetmenliği ise Aşkın Enkazı ve Sır’ın kliplerinin de yönetmeni olan Bora Çifterler’e ait.

Gökhan Türkmen hakkında daha fazlasını öğrenmek isterseniz www.gokhanturkmen.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Daha önce Gökhan Türkmen ve Birkan Nasuhoğlu ile yaptığımız röportajı okumak isterseniz de sizi şöyle alalım.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0