Bunu okuyorsunuz:
İstanbul’un Genç Sesi: Pagos

İstanbul’un Genç Sesi: Pagos

pagos

Yakın zamanda yeni teklilerini duyuran Pagos’u keşfetmenin tam zamanı! Geçtiğimiz haftalarda “Deliriyorum” adlı teklilerini tüm dijital platformlarda paylaşan grup, yoluna emin adımlarla devam ediyor diyebiliriz. 

 

“Pagos ne yaaa? Ben duymadım” diyenler için şöyle özetleyelim. 

Pagos, 2015 yılında Boğaziçi Üniversite’nde Ege Küçükmernek (vokal/gitar), Ozan Kınasakal(gitar), Berk Beşpınar(bas), Egeberk Deliceli(davul) ile kuruldu.  Pagos, son dönemlerdeki diğer grupların aksine cover değil, Ege’nin yazdığı şarkılara yöneldi ve gelişimini böyle sürdürdü. 

pagos

 

Kurulduktan sonra İstanbul’da çeşitli mekanlarda kendini göstermeye başlayan grup, verdikleri bir konser esnasında Vera grubunun vokali Arel Koray Nalbant ile tanışıyor ve tanışmaları ile beraber 5 şarkılık bir EP’i Arel Koray Nalbant’ın prodüktörlüğünde yapmaya karar veriyorlar.  

“Göğe bakıyorum ve diyorum ki; bir inişi vardır bu yokuşun.

 

2016 yılının son ayında Arpej Müzik etiketi altında ilk EP’leri “Yola Çıktık” bizimle buluştu. Yola Çıktık EP’ini çıktıktan bir hafta sonra falan dinlemiştim sanırım ve gerçekten hayran kalmıştım. Özlenen rock soundları, gitar riffleri, çok iyi kullanılmış bas gitar… Daha nicesi! Bu yüzden de o zamandan beri önerebildiğim kadar kişiye Pagos grubunu önerdim, daha da önereceğim diyelim.

“Memnun değilsin, bu boktan dünyadan”  

Yola Çıktık EP’isinin çıkış şarkısı olan “Tükürdüm Ateşe”yi Gökhan Yerebakmaz yönetmenliğinde dijital platformlara sundu ve klibin çıkışı ile beraber İzmir, Eskişehir, İstanbul ve Ankara lansman konserlerini verdi. Grup yeni şarkıları çıkarmadan evvel Yola Çıktık’tan bir başka şarkı Uyanamadım”ı Feyyaz Taştemur yönetmenliğinde bizlere tekrar sundu.  

“Bir hata var ortada”

 

2017 ve 2018’de Zeytinli Rock Festivalinde alternatif sahnede yer alan grup, iki sene boyunca yeni arayışlar içerisinde kendilerini buldu. Müzikal anlamda daha farklı soundlarda kendilerini deneyip, yeni şarkılarını düzenleyip, Arpej Stüdyoda kayıtlarına başladı.

“Çiçek hiç bilmeyecek…”  

24 mayıs’ta “Deliriyorum” adlı son teklilerini duyuran grup, ilk EP’lerine göre kendilerini geliştirmiş ve müzikal anlamda da geliştiklerini bizi gösterdiler aslında.  Kendilerinin dediğine göre de artık seri halinde birkaç şarkı geliyormuş, biraz spoiler oldu ama olsun diyelim.  

Umarım bu grubu yakın zamanda hak ettikleri yerde ve değerde göreceğiz. Çok müzikle kal Pagos! Grubu daha yakından tanımak ve şarkıları dinlemek isteyenler için:

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0