Bunu okuyorsunuz:
Vera’dan Yılbaşı Sürprizi: Davetsiz

Vera’dan Yılbaşı Sürprizi: Davetsiz

vera devetsiz

Sokaklar, Beyoğlu’nun Canını Almışlar ve Mutluluk Reklamı gibi hepimizin dilinden düşmeyen şarkıların ev sahipliğini yapan Vera, 2019’un son günlerinde yeni şarkıları Davetsiz’i yayınladı.

 

Grubun vokali ve söz yazarı olan Arel Koray Nalbant’ın prodüktörlüğü üstlenmesi ile tarz olarak yeni arayışlara giren Vera, ilk defa elektro müziğe bu kadar yakın temasta bulundu.  

 

 

Grubun prenses arkadaşı Ceren Gündoğdu ile beraber yaptıkları Bozuk Para ‘nın güzelliğini üstümüzden atamamışken tekrar mahvolduk.

 

 

Bu güzel şarkının ayrıca klibi geliyormuş! Vera, yayın tarihiyle ilgili bir detay vermese bile Aralık’ta karşımıza çıkmasını bekliyoruz biz. O süre zarfında klip Emir Yargın’a emanet  

Ayrıca Vera, parçayı şu sözlerle özetliyor: Geçmişte kalan çocukluğu bir çocuk masalı üzerinden, yine yakalayan melodilerle anlatan Vera; yeni sound’lar deneme alışkanlığını Davetsiz’de de sürdürüyor. Dramatik gitarlar ve dans beat’lerinin bir arada başarıyla kullanıldığı parça, grubun bugüne kadar elektronik müziğe en yakın durduğu nokta olarak öne çıkıyor. 

Vera’yı dört senedir tanıyorum neredeyse ve dört sene de öyle müzikleri değişti ve yükseldi ki… Tarkan Gözübüyük ve Cihan Barış öncülüğünde çıkan Bir Yangın Var albümünden, Mutluluk Reklamı’na uzanan yolda öyle geliştirdiler ki müziklerini. Karşının Hikayesi’nde çok önemli işlere imza atmaları da şüphesiz bekleniyordu zaten. Ama şu an tek merakım üçlemenin son parçası bizi nasıl vuracak?

 

Vera’yı daha yakından tanımak  için Urla kulisindeki röportajımızı okuyabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
5
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0