Bunu okuyorsunuz:
İzmir’de Kopan Yaygara

İzmir’de Kopan Yaygara

yaygara

Y Yaygara 2010 yılında izmirde birbirinden değerli 4 müzisyen tarafından kurulmuş bir gruptur. Her müzisyen önceleri farklı gruplarda sahne ve albüm deneyimi yaşamışlar. Kendi mesleklerini yapmayıp müziğe gönül vermiş bu 4 müzisyen hala İzmir’de aktif olarak sahne almaktadırlar. Repertuvarları genel olarak alternative rock tarzında olup her şarkıya kendi yorumlarını eklemeyi ihmal etmiyorlar. Onları canlı canlı dinlediğiniz zaman enerjilerini hissedecek ve müziğe kendinizi kaptıracaksınız emin olun.

2016 yılında Pasaj Müzik etiketiyle N’olur isimli ilk single çalışmalarını yayınladılar. 5 Kasım 2018 itibariyle de “Hayat” isimli albümü ve “Gün Gelir Unutulur” klibi yayınladı. Albümü ilk dinlediğimde gözlerimi kapadım ve yarattıkları müziği dinlerken hayatım boyunca dinlediğim bir çok sanatçıdan tatlar buldum. O kadar güzel harmanlanıp kendilerine özgü bir sound yakalamışlar ki hayran olmamak elde değil. Albümde bir şarkıda Salih Korkut Peker de Cümbüş ile eşlik etmiş ve o sesi duyunca tüyleriniz diken diken oluyor. Zaten Salih Korkut Peker ile daha önce youtube’da yayınladıkları canlı performansları da var. Güzel bir birliktelik olacağı o zamandan belliydi.

Albüm 7 şarkıdan oluşmakta. Tüm besteler gitarist Enis Eşençay’a ait, sözler grubun solisti Ozan Eroğlu ve Enis Eşençay’a ait. Toplamda 4 klip çekmeyi planlıyorlar. Sahne performansları tüm hızıyla izmir ve diğer illerde devama etmekte. İzmir’de Bornova Küçük parkta bulunan Beri Blues Barda onları izlemeniz mümkün.

Klip parçaları Gün Gelir Unutulur’un söz ve müziği grubun gitaristi Enis Eşençay’a ait. Tüm kayıtlar yine grubun bass gitaristi Soner Kırgız’a ait Studio Rockvarium’da gerçekleştirildi. Mixler Soner Kırgız mastering ise Ertan Elmalık’a ait. Klibin yönetmeni ise Görkem İnci.

Grup elemanları;

Ozan Eroğlu: Vokal
Enis Eşençay: Gitar
Soner Kırgız: Bass
Burçin İşbilen: Davul

Size grubun sosyal medya hesaplarını yazıyorum. Bu grubu dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

https://youtube.com/yaygaraofficial
https://www.instagram.com/yaygaraband
https://twitter.com/YaygaraBand
https://facebook.com/YaygaraOfficial

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0