Bunu okuyorsunuz:
Karşının Hikayesi’nden İkinci Klip: Burgaz’dan Dönerken

Karşının Hikayesi’nden İkinci Klip: Burgaz’dan Dönerken

vera grubu

Son zamanların aktif gruplarından Vera, Karşının Hikayesi albümünün ikinci klibi “Burgaz’dan Dönerken”i yayınladı!

 

 

Grup 3 konserden çekilen görüntüleri montajlayarak bir araya getirdi ve bize sundu desek yalan olmaz. Vera’yı üç yıldır aktif olarak takip ediyorum. Hem benim müzik bilgimi, hem de düşüncemi komple yerinden değiştiren gruptur.

 

Şimdi gelelim Karşının Hikayesi’ne… Karşının Hikayesi Vera’nın tam tarzını oturttuğu albüm olabilir aslında. Vera’yı tanıdığım dönem Tarkan Gözübüyük ve Cihan Barış’ın öncülüğünde Bir Yangın Var albümünü yayınlamışlar, daha ağır ve sert tonlarda devam edecek gibi bir havada ilerliyorlardı ama grubun vokali Arel Koray Nalbant’ın bir radyo programında söylediği gibi “prodüktörlük işi çevirmenlik gibi. Nasıl biri sizden bir cümleyi çevirmenizi istediğinde ister istemez kendi düşüncenizi, kendi kelimelerinizi katarsınız, aynen öyle!” Prodüktörlük hakkında duyduğum en iyi yorum bu diyebilirim. Hem Arel Koray’ın Tarkan Gözübüyük ve Cihan Barış’tan öğrendikleri, hem kendi bilgisi ve yeteneği ile Karşının Hikayesi efsane bir albüm oldu.

vera grubu

 

Karşının Hikayesi’nin ilk klibi “Sokaklar” şarkısına gelmişti. Grup “POV” çekim tarzı kullanarak bir Asmalımescit gecesini tüm sertliği ile dökmüşlerdi açıkçası. Sokaklar’ın klibi bir ayda 200.000’den fazla izlenip hem Vera’yı, hem beni baya memnun etti desem yeridir.

 

Karşının Hikayesi’nin ikinci klibi “Burgaz’dan Dönerken” ise 22 mayıs’ta Vera’nın YouTube kanalında yerini aldı. IF Beşiktaş’ta, Denizli Route ve Kocaeli Hayal Kahvesinde çekilen görüntülerin birleşimi ile Burgaz bizimle buluştu. Grubun dediklerine göre zaten uzun zamandır konser görüntüleriyle bir klip yaratmak istediği yönünde. Ayrıca bu klip ile beraber uzun süre sonra tekrar Mustafa Şarbak’a denk gelmek de cidden mutlu eden detaylardan biriydi.

 

Vera’nın diğer videolarına ulaşmak için Vera’nın YouTube kanalına abone olabilrsiniz.

https://www.youtube.com/user/veraistanbul  

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0