Bunu okuyorsunuz:
Tuna Kiremitçi’nin Yeni Projesi: “İnsanlığın Öldüğünü Duydum (Vol.1)”

Tuna Kiremitçi’nin Yeni Projesi: “İnsanlığın Öldüğünü Duydum (Vol.1)”

tuna kiremitçi 2020

2010’lar içinde hem kendi grubu Atlas ile yaptığı ‘Selam Yabancı’ albümünün yanı sıra, 2015 yapımı ‘Uyumsuz Bir Bulut’ EP’si ile dinleyicilerden güzel geri dönüşler alan Tuna Kiremitçi; 2016 yılında ise günümüzün hem tecrübeli hem de genç kadın müzisyenlerini bir araya toplayıp ‘Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları’ proje albümünü önce internette klipler-tekliler halinde yayınlamış, sonra bunları 2017’nin ilk zamanlarında bir albümde birleştirerek bir ilke imza atmıştı.

 

2018 yılında ise Atlas’ın bu sefer Selim Öztunç’un ağırlıklı olduğu ‘Çöl’ albümünde de yer alan Kiremitçi; 2018 sonlarında bu sefer ‘Tuna Kiremitçi Ve Arkadaşları 2’nin ilk tekli-videolarını yayınlamaya başladı ve albüm, 2019’un ortalarında dinleyicilerle buluştu. Her iki albümde de Kiremitçi’nin hem ilk çıkışı sayılabilecek Kumdan Kaleler; hem de Atlas grubuyla seslendirdiği şarkıların yanı sıra, kendi solo çalışmalarının yeni versiyonları da düetler halinde dinleyicilerle buluşmuştu.

 

Tuna Kiremitçi 2020
Tuna Kiremitçi 2020

Şimdi ise Kiremitçi, 2020’yi yine farklı bir proje ile karşıladı: ‘İnsanlığın Öldüğünü Duydum (Vol.1)’…

Pasaj & Garaj etiketiyle yayınlanan üç şarkılık EP’de; ‘İz Kalmadan’, ‘Sevmek Mi Sevilmek Mi’ ve ‘Hayallerin De Ömrü Var’ isimlü üç şarkı yer aldı. Selçuk Demir yönetmenliğinde Ümraniye platolarında çekilen klip ile video klip şarkısı olan İz Kalmadan, özellikle Rap kısmıyla dikkat çekiyor ve Kiremitçi de açıklamasında şarkısını Rap müziğe ve günümüze bir cevap olarak tanımlıyor. Kiremitçi’ye klipte aynı zamanda geri vokalleri üstlenen Elis Dubaz ve basıyla Oya Erkaya da eşlik etti.

 

 

EP’deki tüm düzenlemeler, bas gitarlar ve kayıt-mix aşamaları; Kiremitçi’nin düzenli çalıştığı müzisyenlerden Efe Demiryoğuran’a aitken, mastering ise yine aynı uyumla çalışmayı sürdürdüğü Evren Arkman imzası taşıyor.

Yaylıların ağırlıkta olduğu ‘İz Kalmadan’, akustik tınılı ‘Sevmek Mi Sevilmek Mi’ ve özellikle girişteki flüt soloyla ve 1970’ler tınıları katan klavye altyapısı ile dikkat çeken ‘Hayallerin De Ömrü Var’ EP’yi oluşturan şarkılar oluyor ve Dubaz da geri vokalleriyle şarkıları tamamlıyor.

Üç bölümlük ve üçer şarkılık EP’ler halinde çıkacak proje, ‘İnsanlığın Öldüğünü Duydum’ albümü olarak bir yeni şarkı ile 2021’de dinleyicilerle buluşacak.

İnsanlığın Öldüğünü Duydum (Vol.1) EP’sini tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0